Octavia III 1,6 TDI 4x4- únik oleje, chladící kapaliny..

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Kaja32
Příspěvky: 5
Registrován: 10.03.2013 14:24

Octavia III 1,6 TDI 4x4- únik oleje, chladící kapaliny..

Příspěvek od Kaja32 »

Ahoj,
mám Octavii III, 1,6 TDI 4x4, je na operativní leasing. Byl jsem před 4 dny na servisní prohlídce - po 120 000 km, auto jsem si odpoledne převzal, jel jsem cca 30 km, po cestě dvakrát problikla červená kontrolka oleje - ale okamžitě zhasla, pak se rozsvítila, takže jsem zastavil - z auta tekl olej /na zámkovou dlažbu.../ :( ... Samozřejmě jsem volal do servisu, poslali odtah, prý mechanik špatně utáhl olejový filtr a teče to tudy.
Druhý den mi volali, že to není jednoduché, že to teče pořád a nejde jim to utěsnit, zřejmě strhl závit u dílu, do kterého se filtr montuje - dřív byl prý z hliníku, nyní z plastu... Třetí den jsem si auto vyzvedl - včera, že díl je vyměněný. Dnes jsem sedl do auta, rozsvítila se červená kontrolka chladící kapaliny - expanzní nádobka prázdná, pod autem se nezdá ani kapka... Psal jsem do servisu technikovi, že jsem tam v pondělí zase, odpověděl, že to bude vodní pumpa. :roll: :roll:

Tak se ptám, je to normální? Není spíš možné, že ten motor dostal těžkou sadu a teče to do oleje nebo někam...?

Doteď jsem se servisem neměl problémy, půjčili mi na dva dny zdarma Fabii, na dlažbu mi dali chemii... Každopádně bych chtěl vědět, co mám dělat, abych se nenechal uchlácholit a za 14dní tam nebyl zase :(

Díky za radu a názor

Odpovědět

Zpět na „Octavia III“