drnčení z oblasti motoru 2.0 TDI 125kw + rozvody

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
mr.jonatan
Příspěvky: 2
Registrován: 05.02.2013 08:38

drnčení z oblasti motoru 2.0 TDI 125kw + rozvody

Příspěvek od mr.jonatan »

Ahoj, v patek jsem poridil Superba II., rv. 2009, 2.0 TDI, motor 125 kw., CBBB, najeto 133tis. Vypozoroval jsem takovy divny zvuk z motorou kdyz nemam sešlapnutý plyn, ani brzdu, ale jen treba dojizdim se zařazenou rychlosti, takze vlastne auto brzdi motorem.Je to takové drnčení. Zadné vybrace nebo neco podobného necitím. Spis mi to příjde jako nejaký plast (doufam). Víc je to slyšet při zařazení nižších převodových stupňů. Pokud mám sešláplý plyn a motor je v tahu, není nic slyšet, možná jen tak 2 sekundy ze začátku...pak je zvuk uplne normální.

Pak se chci ještě zeptat, dle servisky ještě nebyli dělané rozvody. A měli by se dělat až při další servisní prohlidce pri 151tis km. Příjde mi to nějak hodně. Neměl bych nechat rozvody udělat hned?

Poslední můj dotaz je, co se týče jemného přidávání plynu. Jedu třeba na čtyřku a pak hrozne drobně tuknu do plynu, tak je cítit takové jako cuknutí lehke, jako kdyz se neco sepne v motoru je to normalní?

Omlouvam se jestli uz to bylo nekde řešeno,ale nic jsem nenašel. Děkuju moc za pomoc.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: drnčení z oblasti motoru 2.0 TDI 125kw + rozvody

Příspěvek od BigBang »

odpovim ti jen na rozvody - pokud chceš riskovat motor, tak si je vyměň až podle „předpisu“, ale až se to potká po 5 tis km, tak nadávej jen sám sobě ;) vždycky je základ, když koupim jetý auto, vyměnit filtry a rozvody (teda pokud nemám na 110 % jistotu, že jsou měněný resp. že km na počítadle jsou reálný ;) takže nad rozvodama nepřemejšlej a vyměň je, jistota...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

enry.marek
Příspěvky: 2
Registrován: 28.03.2013 15:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: drnčení z oblasti motoru 2.0 TDI 125kw + rozvody

Příspěvek od enry.marek »

Zdravim, taky se mi to začlo dít stím drnčením, dělá mi to když auto djíždí a dostava se na 2000 otáček,ale dělá mi to na Octavii 2 1.6FSI 85KW r.v.2008 combi a nevím co stím, neboli co to může dělat, prosím o radu.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“