Výměna kotoučů a destiček

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Dunde.e
Příspěvky: 26
Registrován: 13.11.2011 08:45

Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od Dunde.e »

Budu měnit přední kotouče na Fabii HTP 1.2-47kW Combi, ABS r.v 2005 - najeto 45tkm.

1) na co si dát extra pozor a co budu potřebovat za zvláštní nářadí (někde jsem četl, že budu potřebovat imbus klíč velikosti 7, který není obvyklý) Je zde nějaká zvláštnost když má auto ABS, doposud jsem sundával kotouče jen na autech bez ABS.

2) jakou značku kotoučů a destiček zvolit? Na skoda-dily je několik výrobců a mezi nimi i prvovýroba. Myslíte, že zmíněná prvovýroba je skutečně to, co se tam dávalo jako oroginál? Máte zkušenost s "prvovýrobou" a "ATE (německá prvovýroba)".

Od brzd neočekávám, žádné zvláštní požadavky než oproti tomu co tam bylo. Spíš ať vše funkuje tak jak má např. předek brzdí adekvátně k zadku, kotouče ať chvili vydrží a nic nepíská. Přeci jen, za sadu ATE německé prvovýrobu zaplatím skoro o 1000 Kč méně než za "prvovýrobu" ale než si zadělat na nějaký problém, tak si raději připlatím. Nejvíc se bojím, že by to mohlo brzdit víc/míň než má.

3) Ještě na webu uvádí jako jedno zboží destičky pro průměr kotoučů 256x22mm a 280x22mm. Znamená to, že destičky jsou stejné pro oba průměry?

Dík za rady.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od BigBang »

já jezdim na ferodo premier a nemůžu si stěžovat ;)

Jinak ten inbus (rozměr by měl bejt ten, co jsi psal), šroubovák philips (kříž), truhlářskou svorku a špalík (na případný zatlačení pístku). Sundáš kolo,povolíš zezadu ty dva inbusy, stáhneš brzdič (pokud by nechtěl přelízt přes hranu, tak mu pomoct třeba plochym šroubovákem - odpáčit destičku od kotouče), sundáš starý destičky, povolíš šroub (křížák) na kotouči a sundáš kotouč. Zpátky je to opačně akorát nezapomeň odmastit kotouč pokud je naolejovanej a pomocí špalíku a svorky případně zatlač pístek. Jedinej problém může bejt se zarostlym kotoučem ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
jrelda
Příspěvky: 16
Registrován: 11.04.2013 13:37
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Vsetín

Re: Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od jrelda »

Mensi dotaz. Na kolik me vyjde vymena zadnich bubnovych brzd za kotoucove? Mam fabii I 1.2(12V) 2006. Mam na mysli brzdy oboje zadni skodovacke v cene ,atd. Nevim co to vse obnasi. Praci mi pak udela ve skodovackem servisu po znamosti, takze resim ciste kotouce, brzdove desticky a nevim co vsechno. Diky za odpoved.
PS: je treba nejakeho zasahu pri vymene nebo se to tam jen nasadi ty kotoucovky? Nevim jestli je to universal ze jen tak lehko prehodim bubnove za kotoucove.
ŠKODA Fabia 1,2 (12V) Ellegance 2006

Uživatelský avatar
admin
Administrátor
Příspěvky: 123
Registrován: 06.10.2008 23:25
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha

Re: Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od admin »

To bude muset jít zřejmě s celou zadní nápravou.
Info nemám ověřené, ale předpokládám, že to je standardně jako u většiny aut.
jrelda píše:Mensi dotaz. Na kolik me vyjde vymena zadnich bubnovych brzd za kotoucove? Mam fabii I 1.2(12V) 2006. Mam na mysli brzdy oboje zadni skodovacke v cene ,atd. Nevim co to vse obnasi. Praci mi pak udela ve skodovackem servisu po znamosti, takze resim ciste kotouce, brzdove desticky a nevim co vsechno. Diky za odpoved.
PS: je treba nejakeho zasahu pri vymene nebo se to tam jen nasadi ty kotoucovky? Nevim jestli je to universal ze jen tak lehko prehodim bubnove za kotoucove.

LiborTDI
Příspěvky: 101
Registrován: 10.04.2013 17:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od LiborTDI »

Taky jsem toto dřív řešil na své předešlé Fabii, musíš celou nápravu, takže nějakou s koutoučema, asi teda TDI ;) pak jen vyměníš, napojíš na okruh brzd, osadíš čelistma a deskama, natlakuješ brzdovkou a už jezdíš ;)
Škoda Fabia Combi, 1.9TDI, 74kw/101ps, 2006, Ambiente+

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od BigBang »

akorát bez ABS, by to mohlo bejt na mokru trochu o hubu ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

LiborTDI
Příspěvky: 101
Registrován: 10.04.2013 17:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Výměna kotoučů a destiček

Příspěvek od LiborTDI »

To docela :D

Já si na budíkách dokodoval přes VAG kontrolu obložení, a první co udělala tak zůstala svítit, tak jsem celej nadšenej došel do krámu a koupil nový desky, rozebral to celý a pak jsem zjistil že tam jsou desky bez kabelu, tudíž nejsou zapojený na konektor a tak si moje chytré auto vydedukovalo že už jsou sjetý, samozřejmě jsou ještě ok že :D
Škoda Fabia Combi, 1.9TDI, 74kw/101ps, 2006, Ambiente+

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“