Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od Loid »

Čus chlapi, prosim vás, měl sem teď auto v servisu (škoda podotýkám), kv. ložisku.. to už je ok, ale problem číslo 2. je že mi to dlouho točí než to chytne, ráno přijdu cvrnk a je nastartováno, ale pak jak je auto teplý tak točí dlouho :? Na technickej si toho všim chlapík co tam dělá.. říkal že ať zajedu že za 200kč mi to poladí že to chce jen přidat nějakou dávku v pc.. já tam ale pak nějak kv.. časovej tísni nejel a teď jak sem to dával do toho servisu tak sem to říkal mechanikovi a on joo to se jen přidá nějaká dávka.. no prostě přesně co ten na tý technický, ale pak mi řek když sem si pro auto přišel že to sice trochu poladil, ale že může jen o strašně malinko a mě se to furt zdá to samý.. ještě jsem ho upozornil aby neladil chip kterej je tam origo ze škodovky.. tak si už nevim moc rady nemá někdo zkušenost nebo mam zkusit ještě toho na technický?? dík za rady... ;)

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Octavia I - HELP ME

Příspěvek od 1pavel »

na opravu dávky paliva při startu se musí přehrát soft v jednotce , klasickou diagnostikou jde to jen malinko v přispůsobení jednotky tak jak ti to řekl mechanik , navíc jestli to máš starší ročník - do 2001 - musí jednotka ven a vyměnit elpromy , nechal bych to rači zkušenějším , například v dieselpower , na jejich fóru najdeš i jednoduší řešení pomocí relátka
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia I - HELP ME

Příspěvek od r3dbull »


Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od Loid »

předem děkuji, zkusím asi kamaráda který dělal ve škodovce a dělá i chipy. a vše kolem .. ten by to moch poladit snad..

opicak
Příspěvky: 76
Registrován: 13.02.2009 02:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od opicak »

Čus je to starterem. Zdá se že točí hodně ale neni to tak.Už sem dělal 2 auta stim že sem startér vyndal a porádně vyčistil a odmastil, zatim fachčej obě 2

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od Loid »

ok, díky chlape ;) Jak přestane pršet tak se do toho pustim.. :idea:

pak napíšu.

hlavotoc
Příspěvky: 1
Registrován: 04.11.2013 13:35
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od hlavotoc »

Zdravím chlapi. Mám octavii 19tdi 81KW a měl jsem stejný problém. Auto bylo v několika servisech a žádné přenastavování řídící jednotky nefungovalo. Jediné co pomohlo, tak bylo relé za 82kč a správné zapojení. Jsem z Prahy 9, tak kdyby měl někdo zájem, tak jsem schopen poradit, či tento problém vyřešit za 400kč., se zárukou. Mějtě se tel. 777889553 jen sms, díky.

dzonyy
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2013 00:47
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od dzonyy »

Ahoj, už som to písal, ale v inom fóre, ale odporúčam repas štartéra !!!! Existuje sada od f.Bosch. Ono sa to nezdá, a ani to nepoznať pri štartovaní, ale po repase štartéru, sa problémy s dlhým štartom pri zohriatom motore (asi 5 až 7s) úplne stratia, a motor chytá okamžite, ver mi odskúšané. Netreba prehrávať žiaden soft, ani dorábať relátka...Problém je vo veľkých vôlach v uložení kotvy a pastorku štartra.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od BigBang »

startér netočí tolik a jednotka má naprogramováno, že pod určitou mez otáček nedává palivo, proto repase startéru pomáhá, ale zase jen na čas, než se „opotřebuje“ tj. nedává dostatečný otáčky ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

lampik007
Příspěvky: 2
Registrován: 16.02.2014 17:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Octavia I TDI - HELP ME - špatné teplé starty

Příspěvek od lampik007 »

já měl stejný problém, je to o správné startovací dávce paliva ale taky špatné startovací otáčky, může být slabší baterie , nebo vyhřáté kabely ale taky může pomoci vyměnit futra ve starteru a jde to jako housle

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“