Chyba motoru, ale jaká????

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Goliat
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2013 10:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Chyba motoru, ale jaká????

Příspěvek od Goliat »

Nazdar kamarádi, mám Fabii combi 1.4mpi 50Kw r.v 2002 najeto cca 134 000km. Hned jak sem ji koupil, tak se mi zdála nejak líná, ale dával sem to za vinu tomu že sem před tím měl Xsaru 1.8 a taky tomu, že kamarád od kterýho sem to kupoval byl tkz. víkendák. Pak to ale začalo, pří přidávání se motor přidušoval a cukal, takže se síim nedalo předjíždět. Po nastartování studeného motoru (ne pokaždý,ale poměrně často) se zase nechtěla rozjed, jakmile sem přidal a pohnul autem, tak spadly otáčky a auto sem tam i chcíplo. Diagnostika mi ukazovala 1: čidlo teploty chlad.kap. sporadická chyba
2: zjištěno vynechávání 3 a 4 válce
Tak sem začal postupně měnit svíčky (tady se nevyplatí šetřit, protože jsem nejdříve koupil Brysk a stalo to za prd, tak sem tam dal Bosh a zlepšilo se to), lišta zapalování, obě dvě lambdasondy, čidlo teploty, termostat a i motorovou řídící jednotku. Je pravda že se to dost zlepšilo, ale když jedu na pětku, tak vždycky, před 80km/h se motor lehce dusí a po překročení 80km/h se rozsvítí ta žlutá kontrolka motoru (Malfunction Information Lamp) a ráno když to nastartuju tak se strašně klepe motor a celý auto skáče a dělá to i na jedničku, když jedu v koloně. Jsem z Ml.Boleslavi ale ani ve škodovce sem se rady nedočkal, tak snad tady někdo řeši a vyřeši stejný problém. Za jakýkoliv napady, nebo rady, předem děkuju

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Chyba motoru, ale jaká????

Příspěvek od libero1071 »

a teraz ti diagnostika vyhadzuje akú závadu... :?:

Goliat
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2013 10:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Chyba motoru, ale jaká????

Příspěvek od Goliat »

Diagnostika hlásí vynechavani čtvrtého válce

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Chyba motoru, ale jaká????

Příspěvek od libero1071 »

prehoď vstrekovač zo 4.valca trebárs na 3.válec,vymaž závady a skús pojazdiť...

Odpovědět

Zpět na „Motory“