Po výměně tlumičů lupe v zatáčkách

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
koluch80
Příspěvky: 32
Registrován: 23.09.2013 20:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Po výměně tlumičů lupe v zatáčkách

Příspěvek od koluch80 »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda jste někdo neměli problém s podivným lupnutím při rozjezdu do zatáčky.Od té doby co jsem vyměnil tlumiče a dal jsem Bilstein B4,tak mi něco lupne při rozjezdu do zatáčky.Už jsem vyměnil snad úplně všechno (horní uložení,ložiska,dorazy,čepy řízení,tyčky řízení,homokyneťák,ložiska na kolech) a stejně to lupe.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče

Příspěvek od BigBang »

pochybuju, že by to dělal tlumič, lupnití má většinou na kontě homokineťák
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

koluch80
Příspěvky: 32
Registrován: 23.09.2013 20:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Tlumiče

Příspěvek od koluch80 »

Je fakt že jsem měnil pouze na jedné straně.Ale chystám se vyměnit v nejbližší době manžetu na tom co jsem neměnil,tak to asi vezmu jedním vrzem a vyměním i homokyneťák :)

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče

Příspěvek od BigBang »

na jakou stranu to cvaká a na jaký je ta manžeta? ono stačí na tu manžetu přijít pozdě a hned je to...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

koluch80
Příspěvky: 32
Registrován: 23.09.2013 20:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Tlumiče

Příspěvek od koluch80 »

Vesměs to dělá,když jedu do levotočive.A manžeta je praskla na pravé straně.(u spolujezdce).

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Tlumiče

Příspěvek od Rouballik »

A nebo to klidně může dělat horní uložení.

Test je jednoduchý. Zastav a zabrzdi. Někoho pošli ke kolu ať kouká na pružinu. Toč s kolem a pružina se musí toči s kolem. Pokud stojí a roztahuje se nebo zatahuje, tak je ko horní uložení.

To by se ale mělo měnit s tlumičema zpravidla hned potom co se vymění tlumiče odchází.
Horní uložení Škoda Octavia 1

koluch80
Příspěvky: 32
Registrován: 23.09.2013 20:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Po výměně tlumičů lupe v zatáčkách

Příspěvek od koluch80 »

Horní uložení mám vyměněné kompletně celé.Měnil jsem už uložení,gumy stabilizatoru,tyčku řízení,čepy řízení,zadní silenbloky předních ramen,vnější homokynetak na jedne straně,manžetu poloosy na jedné straně.Teď mě čeká ještě výměna manžety na druhé straně,tak nevím zda vyměnit zrovna i ten druhý homokynetak.Nechce se mi do toho pořád sypat prachy a stejně je to pořád stejné.Byl jsem už ve třech servisech a na nic nepřišli. :(

koluch80
Příspěvky: 32
Registrován: 23.09.2013 20:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Po výměně tlumičů lupe v zatáčkách

Příspěvek od koluch80 »

Tak jsem přes víkend rozebral komplet přední nápravu a vše je O.K,ale stejně to pořád lupe.Tak mě ještě napadlo zda to nebude v řízení.Nevíte někdo jak zjistit zda je v háji řízení,aniž by jsem ho sundával?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“