Problém s rádiem Pioneer (po instalaci)

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Problém s rádiem Pioneer (po instalaci)

Příspěvek od KarelV »

Ahoj,
mám na vás dotaz - nevíte někdo, kde by mohla být chyba, když po provedení prvního Settingu se zadané hodnoty (hlavně aktuální čas + jazyk ANGL. + uložení vybraných stanic do předvoleb) neudrží v paměti do příští jízdy!?

Abych to objasnil (detailně) tak:
1) Původní rádio (Sony) mi ukradli - koupil jsem si nové, avšak jinou značku (Pioneer MVH-160 UI) - a s kolegou v práci (je elektrikář) jsme ho namontovali do vozu (= zasunuli jsme dodané konektory do konektorů v autě a propojili s rádiem, připojili anténu, nic víc).

2) Provedl jsem Setting (víceméně dle návodu, není zrovna 2x srozumitelný). Pak jsem vyhledal hrající stanice, uložil je (celkem 18), několikrát jsem nastavené uložení zkontroloval (6 stanic na FM1, 6 stanic na FM2 a 6 stanic na FM3). Přepínání mezi FM1, FM2 a FM3 fungovalo, všechny stanice hrály tak, jak jsem je zadal do paměti.

3) Vypnul jsem rádio, vypnul jsem klíčkem motor, odpojil jsem čelní panel. - Ale za hodinu, po opětovném nastartování a nasazení čelního panelu a zapnutí rádia jsem zjistil, že mohu nastavení zase dělat znovu - jako kdybych před tím nic nenastavil, nezadal. Žádná předvolená stanice jako by nebyla... rádio pouze šumělo na frekvenci, kde nebyla žádná stanice v dosahu... :(

Udělal jsem Setting podruhé, též jsem zadal stanice do pamětí... ale dopadlo to stejně. Jak jsem čelní panel vyndal a zas ho tam vrátil, veškerý Setting byl fuč... Před tím, u Sony, jsme neměli problém. Jednou zadané radiové stanice zůstávaly trvale uložené.
Naposledy upravil(a) KarelV dne 20.02.2014 07:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s rádiem Pioneer (po instalaci)

Příspěvek od BigBang »

nevytáhnul jsi i klíček? vzadu do radia je nataženej žlutej a červenej drát a mely by bejt mezi radiem a isokonektorem rozpojitelný - prohoď je a mělo by to bejt OK ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Re: Problém s rádiem Pioneer (po instalaci)

Příspěvek od KarelV »

Díky za TIP - skutečně jsem v návodu na straně 15 našel toto:

NAPÁJECÍ VODIČ (+ obrázek)
(1) Do vstupu napájecího vodiče
(2) Podle typu vozidla se funkce (3) a (5) mohou lišit - v tom případě připojte (4) k (5) a (6) k (3).
(3) Žlutá - zálohování nebo příslušenství
(4) Žlutá - připojte ke svorce trvalého napájení 12V.
(5) Červená - příslušenství (nebo zálohování)
(6) Červená - připojte ke svorce ovládaní klíčkem zapalování (12 V ss).

Při luštění návodu jsem si toho nevšimnul (ono to taky není moc jasné, k čemu že by to mělo být dobré, že... jak má člověk vědět, co se stane, když se "Podle typu vozidla se funkce (3) a (5) mohou lišit" ... že jo?! :roll: ... ale každopádně vše nasvědčuje tomu, že prohodit žlutej s červeným by mohlo být "to PRAVÉ ořechové"! ... Díky MOC !!! :)

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s rádiem Pioneer (po instalaci)

Příspěvek od BigBang »

jj to je běžnej problém, jednou jsem takhle dráty na novym autorádiu automaticky prohodil a zrovna byly od výrobce dobře :D
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Tadeas711
Příspěvky: 1
Registrován: 18.04.2014 10:26
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Problém s rádiem Pioneer (po instalaci)

Příspěvek od Tadeas711 »

Napajal som radio a na zltom kable po zapnuti kluca nemam prud.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“