Octavia, kudy vede kabeláž k čidlu venkovní teploty?

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Malda
Příspěvky: 2
Registrován: 26.05.2014 20:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Octavia, kudy vede kabeláž k čidlu venkovní teploty?

Příspěvek od Malda »

Dobrý den,
vlastním škodu octavii combi 1.9tdi 66kw. Datum výroby 28.9.2000. Automobil má manuální klimatizaci. Po koupi jsem zjistil, že na přístrojové desce mám místo údaje venkovní teploty pouze --,--. Ve VAGU mi to píše toto :
1 nalezena chyba:
00779 - cidlo vnejsi teploty (G17)
30-00 - preruseni nebo zkrat na plus

Pročetl jsem spoustu diskuzí, usoudil, že bude vadné čidlo teploty a jal se ho vyměnit. Bohužel ať hledám jak hledám, čidlo jsem prostě nenašel. Prohledal jsem snad všechna možná i nemožná místa, měl jsem auto na rampičce, sundané podběhy a prostě nic. Ani náznak po kabelu, absolutně nic.

Usoudil jsem tedy, že auto muselo být bourané, někdo vyměňoval nárazník a čidlo už asi nedal nové. Chtěl bych se vás proto zeptat, zda někdo nevíte, kudy standardně vede kabeláž k čidlu teploty(v jakém svazku atd.).

Našel jsem si pinout přístrojové desky. A čidlo venkovní teploty by měl být 26. pin na zeleném konektoru. Ten mám obsazený a vede mi z něj žlutý drát. Stačilo by se tedy napojit na tento kabílek a dát na něj čidlo proti kostře? Nebo je to zapojené ještě nějak jinak?

Prosím o jakoukoliv radu, jsem už z toho hledání zoufalý. Děkuji moc!

Malda
Příspěvky: 2
Registrován: 26.05.2014 20:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Octavia, kudy vede kabeláž k čidlu venkovní teploty?

Příspěvek od Malda »

Dobrý den,

tak problém je vyřešen. Nejprve jsem si našel pinout přístrojové desky. Čidlo teploty je 26. pin zeleného konektoru. Poté jsem k němu připojil proti zemi rezistor 800Ohmu a ukázalo mi to teplotu 30°C. Budíky byly tedy OK. Říkal jsem si, že než se hledat se starými dráty k čidlu, tak natáhnu nový. Rozstřihl jsem tedy stávají vodič a udělal k němu odbočku dlouhým drátem a ten natáhl do motorového prostoru. Nicméně, když jsem pátral kudy povedu drát k mlhovce, tak jsem našel ten původní. Vede ve stejném svazku jako jsou klaksony. Čidlo teploty pod stěračem je tedy výhradně pro manuální klimu. Opravdové čidlo venkovní teploty musí být vždy někde v nárazníku kolem mlhovky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“