skoky no nouzáku při 170 km/h

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od Loid »

Zdravim všechny, chlapi můžete mi někdo poradit, mam Octu 2002 tdi 66kw / chip na 85kw. Už minulej rok jsem registroval že ,mi auto občas skočí do nouze pouze, ale při 170 km/h a výš, méně nikdy. Nedavno jsem jel do Prahy a testoval jsem to po cestě a za 400 km co jsem ujel mi to ani jednou neskočilo a to jsem jel i 200 km/h v rámci testu. Nedavno jsem, ale jel z práce a zase jsem to testoval a 2x se mi zase stalo že mi to tam skočilo, neměl jsem ale dostatečně zahřátej motor, možný že to mělo na to vliv nevim..? Dneska jsem to opět testoval a 180km/h a nic. Příští týden jedu udělat rozvody mám 235tis. najeto, napadlo mě jestli rovnou nenecham udělat repas nebo vyčištění Turba. Už jednou jsem to tu psal cca před tim rokem, když jsem se toho po prvně lek, když mi to začalo do tý nouze skákat, jel jsem pak ke známému a ten mi to píchnul na Diagn. a tam mu to měřilo jiný hodnoty než má. řek mi že se maj nějaký 2 hodnoty tlaku schodovat a byl tam rozdíl, ještě před tim jsem byl ve škodovce tam mi rovnou řekli Turbo 20 tis. tenhle kluk zas řek že neví a tenkrát jsem vyčistil Egr a vyměnil jednu hadičku u motoru na který jsem objevil malou dírku a vše zas fungovalo a funguje do dnes s tim že přes zimu jsem jezdil opatrně to sem nezkoušel a nestalo se mi že by skočilo do nouze a pak když se oteplilo na jaře a léto, tak semzas testoval a občas se mi stalo že mi to tam skočilo,cca 5x do teď, Tam kam mám jet na ty rozvody dělají i repase turbín a tak nevim jestli to mam nějak hrotit a nebo mam s tim jezdit dál, zítra ještě jdu projít všechny hadičky u motoru které uvidim a přemýšlím že je všechny vyměním jsou tam 12 let... už docela místy zpuchřelé. ( chci se zeptat jestli se nemůže nic stát jestli to třeba nemůže při výměně nasát nějakej vzduch nebo cokoliv? jsem amatér, ale dost věcí si dělám pokud se na to cejtim, tak sám.. brzdy, olej, kraviny.., pokud se neni čeho bát navyměňuji je preventivně všechny, dejte prosím vědět)

No a pak když jsem se domlouval na ty rozvody, tak tam mi řekli že to turbo můžou vyčistit za 5000, ale dneska jsem se bavil s klukem v práci a tem mi řek že to je zas dočasná záležitost, že by rovnou udělal repas. pokud bych to nechal dělat.. Já nad tím furt přemýšlím a možná se na to zatim vys.. ale nevím, nemáte nějaké zkušenosti? Auto jinak jede jak má všechno šlape..

Případně jakékoliv rady, dík moc L.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od BigBang »

je otázka jetli máš turbo obtok nebo s regulací... nicméně, hadičky bych vyměnil, protože je v nich podtla a pokud maj někde díru, tak daná věc nefunguje tak jak má ;) Chce to udělat log z jízdy a samozřejmě ho dokázat pořádně „přečíst“. Kdybys napsal, jaký dvě hodnoty to byly, tak by určitě bylo od čeho se odrazit. Informace o tom, že ve 170 to padne je docela na nic, chce to vadět otáčky motoru atd. Pokud bys měl turbo s regulací, tak by ti to padalo do nouze pokud by ses dostal nad určitý otáčky motoru na libovolnej stupeň. Chce to testnout např. na trojku plnej kotel někam do táhlýho kopce až do cca 4t otáček. Pokud by to bylo zanešený turbo sazema, tak ti to padne do nouze v určitejch otáčkách a bude se to dít ± pravidelně.

Jak jezdíš? Dáváš tomu pravidelně čuchnout aspoň k 3500 nebo 4000 otáčkám (při ohřátym motoru samozřejmě)?

Nevím kolik se pohybujou ceny čištění turb, ale 5000 mi příjde trochu přitažený za vlasy, když za nějakejch 8 máš repas... Před časem jsem někde narazil na čištění a chtěli cca 2t Kč. Nevím, neřeším to, pravidelne motor roztočím ke 4t ot. a zanesený turbo mě nestraší.

Mohl by to být ventil N75, je to zase spojený s těma podtlakama...

zjisit si, co máš za turbo (podle kódu motoru), udělej log z jízdy ať se máš pořádně od čeho odpíchnout ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od Loid »

Díky moc za info. Hele to testování už proběhlo několikrát, a neskočilo mi to nikdy na jinej stupeň než na 5, zkoušel jsem každej stupeň do červenýho a nikdy, to mi bylo divný... Ten Log mi dělal známej někdy zhruba cca před tim rokem a tušim že tam byli nějaký hodnoty kolem nějakejch 4, ale jestli to tak bylo to už nevim přesně.. dokonce jsme zkoušeli vyměnit nějaký čidlo tlaku, to on měl a tim to nebylo.

Dneska se tedy podívám po těch hadičkách a zkusil bych je vyměnit. Nemůžu nic udělat jak jsem se ptal jestli se to nemůže třeba zavzdušnit nebo tak něco, s tim nemam zkušenost, proto se rači ptam než bych to šel dělat. a něco tam podělal.

Jo a k tomu turbu ještě jak si psal ty varianty, nevim jak se to odborně říká nebo jmenuje, ale je to to který jde hned od spodu, bez nějakýho turbo efektu.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od BigBang »

To by mělo bejt s naklápěcíma lopatkama :D takže je možný, že bude zasviněný. Výměnou podtlak, hadic nic nezkazíš, protože pokud tam je díra, tak už nebude a pokud byly ok, tak je vyměníš a budeš moct žít s klidem na srdci, že na ně nebudeš muset zase nějakou tu dobu sáhnout ;) Ještě ma tak napadá váha, nemáš někdy pocit, že auto jede hůř a někdy zase líp?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od r3dbull »

v cr je nejvic povolena rychlost 130 km

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od Loid »

130:) já vim, ale je to jen v rámci testu samozřejmě ;)

Teď jsem byl venku a vyměnil jsem jednu tu hadičku dokonce tu samou co jsem už měnil. Všim jsem si že je zkroucená a neni v ní tuďíš plnej otvor pro vzduch.. A zjistil jsem že když jsem ji měnil po 1, že jsem ji nedal do takového držáku a tim se asi zkroutila, teď jsem ji vyměnil tak dam dneska test.. a dam vědět.. jinak dík za info..

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od r3dbull »

nemas zatuhlou regulaci na turbu :mrgreen:

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od Loid »

Hele včera jsem to testoval po výměně tý hadičky jak byla zkroucená a 210km/h a nic.. Snad to bude tim.. Ale vypadá to že jo, ještě budu testovat, pak dam definitivní Verdikt

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: skoky no nouzáku při 170 km/h

Příspěvek od Loid »

Předevčírem jsem opět testoval. 200 km/h a ok. Tak myslim že to bylo tou hadičkou. řek bych na 99%.

Mějte se.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“