Zavzdušnení/HBV/Přední brzdy ?

1995 - 2001

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
kongking
Příspěvky: 1
Registrován: 04.12.2014 23:14
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Zavzdušnení/HBV/Přední brzdy ?

Příspěvek od kongking »

Zdravím,
popíšu svůj trabl s brzdama chronologicky. Jel jsem z kopce, lehce brzdím a brdy brzdí perfektně (stačí lehce sešlápnout a hned je cítit, jak auto brzdí). Najednou je sešlápnutí delší a oproti původnímu stavu o poznání měkčí. Zajel jsem ke '' známýmu'' mechanikovi ať se na to koukne(sázel jsem na zadní brzdový válečky+zavzdušnění, přední brzdy byly komplet spravovaný rok zpátky). Ten s autem vyjel nahoru, sundal zadní kola a tvrdil mi, že jeden z brzdovejch válečků teče. Vzal hadr, utřel to kolem něj (bylo to velmi mírně mastný; brzdy jsem viděl prvně v životě, absolutně jsme netušil jak to má vypadat) a řekl, že to bude stát celý 2,5k. Spočítal jsem si to a s tím, že jeden váleček stojí cca 150,- mi to přišlo vcelku drahý. Vyjel jsem odtam a auto brzdilo jako původně, ale asi na 10km vzdálenosti, po cestě ze servisu se to postupně vrátilo na zpátek (brzdilo to způsobem: dobrý, dobrý, měkký, dobrý, dobrý, měkký, dobrý, měkký..až byl pedál měkkej pokaždé). Vzal jsem auto ke známýmu, kterej válečky měnil xkrát, že to bude tím. Ten sundal kola a jal se vyměňovat brzdový válečky. Už při sundávání si všiml, že válečky netečou, ale naopak jsou zatuhlý (tvrdil mi, že kolem válečků je to vždycky lehce mastný). Je fakt, že váleček po sundání jsme povolili až kladivem+dlátem. Koupil jsem nový, namontovali, složili jsem brzdy, odvzdušnili a to i předek. Jenomže pedál ihned po odvzdušnění měkkej.Takže jsem se vrátil na začátek.
Jen ještě doplním, což jsem si byl teď oveřit, že když je auto nastartovaný, tak při sešlápnutí pedálu jakoby funěl. Když vypnu motor a pedál sešlapávám, tak po 3-4 sešlápntích je daleko tvrdší a ani se nedá sešlápnout tak hluboko, ikdyž lehce pruží oproti ideálnímu/původnímu stavu. To, že byly brzdy vepředu měněný neznamená, že problém nemůže být tam. Dotazy tedy: čím by to mohlo být způsobený? na co se podívat? dá se s tím, jezdit? Popř. slušnej servis v Brně?
Dík
P.S. Nahrál jsem funění brzd: http://leteckaposta.cz/382606296
EDIT: Jedná se o Felicii 1.6 z roku 97, hatchback.

Odpovědět

Zpět na „Felicia“