Fabia 1.4 TDI 55kw - NEJDE STAHOVAT OKNO

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
elementQQ
Příspěvky: 1
Registrován: 21.05.2015 19:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia 1.4 TDI 55kw - NEJDE STAHOVAT OKNO

Příspěvek od elementQQ »

Zdravím, chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenost s nefunkční elektrikou u stahování okna. Okno už nefunguje delší dobu ale nějak jsem to neřešil, ted když je venku horko tak jsem si řekl že se pustím do opravy, sundal jsem tapec, odpojil to a pak to znovu zapojil a okno šlo stahovat, ale bohužel jen 10min. po 10 minutách to opět nešlo a zase se to muselo znovu vypojit a zapojit a poté zase jen 10min. Koupil jsem novej motůrek a to dělá uplně jedno a to samý.. Už jsem si nevěděl rady tak jsem to dal do servisu, kde už mám auto týden, a technik si neví rady ani po přivolání elektrikáře. Jen doplním že okno u spolujezdce nejde stahovat ani z místa řidiče. Nemá někdo podobnou zkušenost ? Už si nevím rady, Děkuji za každou odpověd.

Jirkami
Příspěvky: 1
Registrován: 31.07.2015 12:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia 1.4 TDI 55kw - NEJDE STAHOVAT OKNO

Příspěvek od Jirkami »

Ahoj, prosím tě, ozval se ti někdo ohledně řešení tohoto problému ?? Mám naprosto ten samý problém i auto ! A přesto, že jich jezdí po ČR snad sto tisíc, tak NIKDE !!! na netu neseženu návod co s tím ! NEUVĚŘITELNĚ a smutné ! A tak prosím VÍ to někdo ?? Nebo se tady plácá jen o nesmyslech jako je " máš už VAG nebo konforktu a podobné hovadiny " ??
Konkrétně - co s tím je !!! Je to jedna a ta samá závada co mají stovky aut naprosto stejnou a tak prosím, ví li to někdo tak napiště! už jsem z toho zoufalý, pravděpodobně se pod rouškou obrovských kamarádů přátel čtyřech kol skrývají sobci či v tom horším případě xxxxxx ! Děkuji, vynadejte mi ale odpovězte a to KONKRÉTNĚ !
ještě jednou děkuji

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia 1.4 TDI 55kw - NEJDE STAHOVAT OKNO

Příspěvek od BigBang »

fakt nevim, je v pořádku kabeláž, konektory? Když to rozpojíš a spojíš, tak se s tim hejbe a když nasadíš tapec, zavřeš dveře, tak de s kabelem hne a zase to nejede :idea:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Pawell
Příspěvky: 5
Registrován: 29.03.2019 08:51
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia 1.4 TDI 55kw - NEJDE STAHOVAT OKNO

Příspěvek od Pawell »

Moc by mne zajímalo - jak to nakonec dopadlo. Shodou okolností mám také u Fabia 1 (model 2008) podobný problém a hledám řešení. Sám jsem, bohužel žádný ulomený vodič nenašel, ale obě elektricky otevíravá okénka jsou delší dobu "mrtvá", ani teplota nepomáhá. Laicky/vizuálně jsem kontroloval dveřní svazek; zejména část, která je pak v oblasti závěsu dveří. Komfortku (J393) mám nakódovanou 000016), do modulu řj dveří řidiče při motorku stahování (J386) jsou u tohoto modelu auta vedeny 2 svorkovnice (6 pólová a 8 pólová), u pantů dveří jsou 4 svorkovnice (černá, modrá, hnědá a bílá). Zámek, centrál, DO i zrcátka fungují normálně. VAG diagnostika (VCDS) žádnou závadu nehlásí, pojistky jsem na odpor všechny kontroloval. Komfortku jsem cvičně vyměnil za jinou (také starší) a beze změny. Moc bych uvítal, kdyby mi někdo poradil jak dál. Moc mne to sejří. Předem děkuji. Pavel

Pawell
Příspěvky: 5
Registrován: 29.03.2019 08:51
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia 1.4 TDI 55kw - NEJDE STAHOVAT OKNO

Příspěvek od Pawell »

Tak vše funguje. Bylo to závadou v elektronickém modulu motorku stahování. Bohužel - tento je zřejmě "neopravitelný" - tedy takovou jsem dostal odpověď od oslovených firem zabývajících se opravami řídících jednotek. Použitou jsem nesehnal, takže jsem zainvestoval a zariskoval do nové 6Q1 959801 (SK4) od skoda-dily.cz za cca Kč 3500 a vše rázem funguje. Snad i nadále bude vše v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“