špatná funkce zahřívání

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Nakash1
Příspěvky: 9
Registrován: 26.05.2015 11:48
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

špatná funkce zahřívání

Příspěvek od Nakash1 »

mám cca 3/4 roku starý termostat i čidlo teploty. Dělá to, že se mi auto při 7stupních zahřeje na 90 až cca po 15-20km a navíc za jízdy z kopce (bez plynu) nebo stání na křižovatce začne teplota klesat. Na diskuzích jsem se dočetl, že by to mohl být termostat. Můj mechanik, mě přesvědčuje, že je to blbost, že pokud jede topení (které jede velmi rychle) tak termostat je v pořádku. Navíc mám cca o litr větší spotřebu. Nevíte čím by to teda mohlo být? Jinak Fabia 1.9 tdi pd 74kw

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: špatná funkce zahřívání

Příspěvek od BigBang »

Teď je otázka jestli je motor opravdu ohřátý nebo ne. Kdyby termostat zůstával stále otevřenej, tak by se to blbě ohřívalo a topení by netopilo, nebo jen málo. Chtělo by to píchnout na diagnotisku a zkouknout kolik ukazujou čidla teploty. 15-20km se mi ohříval Sharan, kterej má víc jak 2x tolik chladicí kapaliny, která je vedená spodem auta po celý délce v hliníkovejch trubkách. Nevím jaký trasy jezdíš, ale litr navíc ti udělá spojení zima a krátký popojížďky bez mrknutí. Ovšem určitě bych se podíval, co ukazuje VAG.
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Nakash1
Příspěvky: 9
Registrován: 26.05.2015 11:48
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: špatná funkce zahřívání

Příspěvek od Nakash1 »

navzdory tomu, že mechanik tvrdil, že termostat to nemůže být, tak byl. I když byl v podstatě 14 dní starý, tak jak jsme to rozdělali, tak z něj solidně tekla voda, vzali jsme to zrovna aj s čidlem febi, termostat wahler a není problém, auto zahřáté během 5-10 km, podle počasí a dolů ručička neklesne ani o píď.

Odpovědět

Zpět na „Motory“