ztrácí se mi chladicí kapalina

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
luccka81
Příspěvky: 3
Registrován: 16.02.2016 10:05
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

ztrácí se mi chladicí kapalina

Příspěvek od luccka81 »

mam před výměnou rozvodů a začala se mi ztrácet kapalina. dolívala jsem asi před měsícem 1l, ujela jsem asi 2000km a dolívala jsem zas asi 1l. koukala jsem do motoru a na dně je vidět mokro s barvou do červena. takže to teče ven. slyšela jsem, že když jde o těsnění pod hlavou, šel by mi z výfuku bílýý kouř, ale to nejde. chtěla bych znát názor více osob. mohla by to být i pumpa, která se mění s rozvodama. když budu muset udělat těsnění pod hlavou, tak to uělam, ale zase si říkam, jestli je to jen pumpa, je to zbytečný a dělat těsnění taky něco stojí. mám škodu superb 2007.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se mi chladicí kapalina

Příspěvek od BigBang »

když budeš mít fouklý těsnění pod hlavou, může ti jít a většinou i jde voda do oleje nebo olej do vody. Olej do vody jde poznat, na víčku a v expanzce se udělá šlem. Pokud by ti voda tlačila do oleje, poznala bys to, protože by ti výrazně začalo přibývat na měrce oleje... Kam ses dívala „na dno motoru“? Předpokládám, že po otevření kapoty to bylo někde vespod jakoby pod motorem - na spodním deklu. Kdyby šla voda ven skrz pumpu, tak by to bylo i poznat na řemenu a je dost možný, že by už „dořemenil“ :D Celkem to ma ně dělá dojem, že by voda mohla věkde utíkat netěsností/prasklou hadicí, čemuž by odpovídal fridex na deklech. Když necháš auto dýl stát není po něm na zemi loužička? Nejjednodušší řešení je to přivéz na rozvody a rovnou jim oznámit, že se ti ztrácí voda, ať zjistí kudy ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

luccka81
Příspěvky: 3
Registrován: 16.02.2016 10:05
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: ztrácí se mi chladicí kapalina

Příspěvek od luccka81 »

ano, jen jsem otevřela kapotu, protože víc bych stejně nezvládla :D už jsem se ptala jednoho mechanika jen telefonicky a on že to je těsnění pod hlavou. momentálně nemám žádneho mechanika, jednoho jsem znala a vím jak to chodí ;) víte ,já jsem celkem nedůvěřivá a vím, že pod halvu se jen tak nepodívam. teoreticky by mi mohl tvrdit, že to dělal, ale maximálně by opravil někde netěsnící hadičku za stovku nebo tak něco. zítra kouknu na ten olej a uvidím jestli se během několika dní pohne. já nejsem odborník, ale spíš se přikláním k tomu, že to teče ven, respektive na ten spodní dekl. tam je to vidět, že je tam mokro a barva dočervena. jinak fleky pod autem jsem ještě nezkoumala, ale zaměřím se na to. a moc vám děkuji za odpověd

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: ztrácí se mi chladicí kapalina

Příspěvek od Rouballik »

Z jakého kraje jsi? Tady tě někdo někoho doporučí, kdo tomu rozumí.

luccka81
Příspěvky: 3
Registrován: 16.02.2016 10:05
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: ztrácí se mi chladicí kapalina

Příspěvek od luccka81 »

Z plzně. Voda se pomalu ztrácí, ale nezdá se mi, že by se zvyšovala hladina oleje a ani neni olej ve vodě. spíš mi přijde, že to je na tom spodním deklu.

Odpovědět

Zpět na „Superb“