Superb I, 1.9TDi - koupě, vysoký nájezd km

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
marine.fox
Příspěvky: 3
Registrován: 29.02.2016 14:59
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Superb I, 1.9TDi - koupě, vysoký nájezd km

Příspěvek od marine.fox »

Zdravím vás. Moc vás prosím o radu.
Už nějakou dobu uvažuji o koupi Superba první řady. Rozpočet na auto mám. Koukám po autech z německa a tak nějak čekám, až se objeví něco, za co stojí řeč. Německo samozřejmě není podmínkou. Auto plánuji koupit nejpozději do Května, ale zrovna včera mi byl úplně náhodou nabídnut superb od přítele mé známé. Údajně ho prodává, protože potřebuje nové vzhledem k tomu, kde pracuje. Na prodej nespěchá a prý se ho nechce zbavit. Auto je údajně po výměně rozvodů, spojky a pravidelného servisu. Jedná se od Superba z roku 2002, motor 1.9TDi a tuším, že 74kW, najeto má ale 350.000 čehož jsem se celkem zlekl. Proto na internetu pátrám a dočetl jsem se různé názory. Někde, že je motor prakticky před smrtí, někde, že při správném zacházení motor vydrží snad až milion najetých km. Z těch veškerých vstřebaných informací jsem už zmatený. Faktem je, že auto zvenku i zevnitř vypadá udržované, jezdilo prý převážně dálky. Prodejní cena je 70.000. Chtěl bych tedy vědět váš názor. Díky.

Popř. pokud někdo prodává superba jedničkové řady, určitě se ozvěte :)
Díky. :roll: :roll:

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Superb I, 1.9TDi - prosím o radu

Příspěvek od Rouballik »

Vyděsil ses zbytečně. Ten stav km je reálný a bude takto naprosto u všech superbů. Jen to někdo má stočený a někdo to přizná. Superb je vozidlo kupovaný do firem a ty tam v prvních 4 letech ( po dobu záruky) natočej 120 - 200 tis km a jde to do světa. Ty co si to koupěj pak jezdí 15 - 25 tis za rok. Můžeš si dopočítat stav každýho vozidla.

Nejsem si jistej, ale myslím, že tenhle motor ještě neměl DPF. To je velký strašák v těhlech nájezdech. To se poptej. Jinak ideálně na diagnostiku, kouknout jestli něco nemlátí od ramen ( 6 tis + 4 tis práce ), kouknout do hadice od turba zda tam není naolejováno.. Jestli to je automat tak taky prozkoumat..

Já osobně bych se toho nebál, protože každá octa 1 nebo Golf 4 nebo pašík B5 s TDi má půl milionu..

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Superb I, 1.9TDi - prosím o radu

Příspěvek od MATTESS »

Název tématu vše říkající ..... :roll:
U 14 let starýho dieslu je to běžná porce. S tím musíš počítat, takový auto prostě jezdí.
Kamarád sháněl Caddy - co viděl v CZ s 200t km (udávanými), tak měly rozedřený sedák. Ty z D to měly při 300t km. To něco vypovídá :lol:
Kolega to popsal naprosto přesně.

Odpovědět

Zpět na „Superb“