Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na LED

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
marda728
Příspěvky: 3
Registrován: 07.06.2016 20:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na LED

Příspěvek od marda728 »

Prosím o radu nějakého zkušeného uživatele Fábia1. Koupil jsem Fábii 1.9SDi, r.v.2000 a je zde systém denního svícení klasicky potkávacími světlomety a svítí nesmyslně i zadní světla... Plasty předních světel jsou vyhřáté a již zašlé - zažloutlé... Systém denního svícení se zpožděním už zlobí - občas relé prostě nesepne. Chci to vyřadit a nasadit homologované LED svícení do auta. Myslím si že denní svícení asi bylo do vozidla dodatečně vestavěné, nevíte někdo kde lze toto vyřadit a kam nejlépe zapojit LED svícení, tedy vodič na napájení rozpínacího relé pro LED svícení a vodič pro napájení LED svícení po otočení klíčkem do polohy 1? Děkuji za rady. Nechce se mi prostupovat vodiči až skrze palubku, ideálně nainstalovat připojení vodičů na konektory uvnitř motorového prostoru...

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na

Příspěvek od BigBang »

Vzhledem k tomu, že současný spínání je dodo, tak ti na vyřazení nic jinýho než jít po kabelech nezbyde. To, že jsou přední světla zmatnělý a zažloutlý však není problém denního svícení, ale plastu samotnýho - žloutne stářím, ale pokud to není uplnej brutus, že by bylo světlo do hloubky popraskaný, tak se to dá za pár stovek vyřešit. Pokud jsi odněkud poblíž, udělám ti to ;) Podle mě je právě tohle svícení asi nejlepší, protože světla svítí pořád, nemusíš v podstatě nikdy řešit rozsvěcení. Akorát v noci ti asi nebude svítit palubka a nepůjdou ti trvale zapnout dálky. Měl jsem to tak na jedničkový Fabce, tak to mám i na Sharanu. LEDkama to podle mýho názoru akorát zabiješ v tom smyslu, že to bude blbě vypadat a dál budeš hrabat do ele. Na závěr bych řekl, že na 99% jednoduchý řešení, aniž bys musel až k pojiskovce, neexistuje ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na

Příspěvek od MATTESS »

Na FI jsem mohl zrušit denní svícení vyjmutím pojistky, která byla označena štítkem.
To, že svítí zadní světla je tak dané konfigurací a nesmyslný mi to nepřijde. I u novějších Škodovek to jde tuším nastavit (tzv. Skandinávie). Nesvítí palubka, podsvícení tlačítek a osvětlení RZ. Já tu pojistku vyjímal na zimu, protože většinou je šero a budíky nebyly dobře viditelné.
Souhlasím s BigBangem - ještě jsme snad neviděl dodělané LEDky, aby to nebylo do očí bijící

marda728
Příspěvky: 3
Registrován: 07.06.2016 20:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na

Příspěvek od marda728 »

No, tak LED svícení jsem koupil, lze namontovat na záslepky u mlhovek, není to sice úplně parádní designová záležitost, ale spíše hledím na praktičnost, jako úspora paliva, baterie, altiku a emisí. Máš pravdu, světla zažloutnou časem, čistil jsem je pískem na nádobí, žlutá už nejsou, ale matná jsou celkem hodně a v noci to není úplně ono s tím svícením :-( Hledal jsem u pojistek, zda tam není nějaký spínací modul světel, ale nic tam nebylo :-( No a kolega z práce mi říkal že údajně by mělo být ve spínačce, někde pod volantem relé, které spíná denní svícení... Nevíte o tom někdo? a jak jej poznám, je nějak specificky označené?

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na

Příspěvek od MATTESS »

Úspora paliva a emise bych nazval diskutabilní. Stačí jednou přišlápnout a ta nicotná úspora 0,00nic je pryč. Spíš bych viděl jako agrument šetření drahých žárovek.
Písek na nádobí není zrovna ideální prostředek. Resp. je potřeba povrch vyleštit.
Moje amatérské leštění finální pastou na hliník
svetla.jpg
Já měl pojistku takhle:
IMG_9555_a.jpg

marda728
Příspěvky: 3
Registrován: 07.06.2016 20:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Vyřazení systému denního svícení potkávačkama, úprava na

Příspěvek od marda728 »

Ano, tak máš svým způsobem pravdu... Jedna z neřestí F1 je časté vypalování vláken žárovek, ale ačkoliv jsem koupil Fábii kde jsem v kastliku našel asi tak 10 náhradních žárovek, tak jsem s tím za rok najezdil už 15 tisíc kiláků a ještě jsem je neměnil :-) Světla jsi měl nádherná dle foto i před čištěním, já je mám sice nepopraskaná, ale tak matná, že dovnitř ani není vidět, otázkou tedy je, zda kupovat leštící sadu???? Na pojistkovce jsem štítek neměl, ale vytáhnu tu pojistku, která je na tvém označena štítkem a uvidíme co kde nebude chodit :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“