Kontrolka chladící kapaliny

2007 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Dasa
Příspěvky: 3
Registrován: 24.08.2016 22:37
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od Dasa »

Dobrý den, při startování se mi na Fabii II ukáže kontrolka chladící kapaliny - svítí modře. Když přesto jedu, kontrolka po chvíli zhasne. Myslela jsem, že to je kvůli zahřívání motoru, nicméně se mi toto stává i teď v létě, kdy auto stojí celý den na sluníčku. Víte prosím někdo, co by to mohlo být? Moc děkuji..

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od MATTESS »

Musíš vzít v potaz, že provozní teplota motoru (resp. chladící kapaliny) je ca. 90°C. Kolik je na sluníčku? 35? A to jistě motor ani tolik nemá. Při takové teplotě je motor studený
Při vší úctě - viděla si návod k tomu autu? Tam máš vše vysvětlené

Dasa
Příspěvky: 3
Registrován: 24.08.2016 22:37
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od Dasa »

MATTESS píše:Musíš vzít v potaz, že provozní teplota motoru (resp. chladící kapaliny) je ca. 90°C. Kolik je na sluníčku? 35? A to jistě motor ani tolik nemá. Při takové teplotě je motor studený
Při vší úctě - viděla si návod k tomu autu? Tam máš vše vysvětlené
Děkuji za odpověď, chápu, že se motor musí zahřát, ale kontrolka mi jinde nesvítila, je to tedy v pořádku? Jde mi o to, že u jiných aut se mi to nestalo, ani u jiné Fabie II.

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od MATTESS »

1. necituj předchozí post!
2. jiná auta měla teploměr chladící kapaliny? Pokud ano, tak tam žádná kontrolka na studený motor není

Dasa
Příspěvky: 3
Registrován: 24.08.2016 22:37
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od Dasa »

1. Promiň, jsem tu nová
2. Nevím přesně, jak to tam bylo, stalo se mi to tady poprvé, překvapilo mě to, tak jsem se jen chtěla zeptat

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka chladící kapaliny

Příspěvek od BigBang »

1. omlouvalo by tě jedině to, že bys poprvé v životě psala na jakékoliv internetové fórum; tohle pravidlo platí všude ;)
2. tuhle kontrolku mají auta, která nemají klasický teploměr, takže jiné fabie mohly klidně mít maxidot a ten teploměr ukazuje...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Fabia II“