4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
roman.pokec
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2016 19:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Příspěvek od roman.pokec »

mám 4x4 rok 2003 . 74 kw . když auto stojí a chci se rozjed s plným reidem jakoby auto začalo brzdit a motor se začne dusit , jenže když přidám plyn je to jakobych jel s brzdou , samozdřejmě to předek nemuže utlačit tak se přidá zadek . Beru každou radu která vás napadne protože nikdo na to ještě nepřišel , ani v servisu .
Dělá to v zimě i za tepleho počasí , ruční brzda je celkem volná takže kouslá nebude , navíc to dělá i v provozu.
Nedělá to pokaždé , samozdřejmě v servisu jsem to chtěl ukazat a nešlo to .
Moc vám toho neřeknu protože sám nevím co to auto vlastně dělá pač když sedím za volantem nevidím venku co dělají kola ale kdyby náhodou stím někdo měl skušenosti nebo nápad čeho bych se moch chytit budu rád . zatím se nic nestalo ale co není muže být .díky za rady ;) a sorry za pravopis

roman.pokec
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2016 19:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Příspěvek od roman.pokec »

tak zatím to vypadá na řídící jednotku ABS . ta stará nešla opravit tak mám repasovanou za 11 000,- nechci vědět kolik stojí nová.
momentálně se nedaří tuhle jednotku spárovat s vozem nebo tak nějak mě to bylo řečeno každopádně prej namě nezapomenou pač tohle ještě nedělaly a to mají ve jméně napsané brzdové centrum,tak snad se stím poperou , zatím to odhaduji na 16000,-
ještě napíšu zavěr aby ste věděly na co se netěšit kdyš se vám tohle posere. ;)

roman.pokec
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2016 19:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Příspěvek od roman.pokec »

takže auto opet není spravené. nikdo si stím neví rady. každopadně po vytažení pojistky haldexu auto v pohodě jede. Takže hromada servisu a odborníku a nikdo neví. oni něco vyrobí ale opravit to neumí akorád tahat peníze to by jim šlo.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Příspěvek od BigBang »

A opravdu brzdí nebo se hádá přední/zadní náprava v rychlostech? Předek jede delší dráhu jak zadek a pokud by byk haldex zavřenej/sepnutej, tak se to teoreticky chová jako bez mezinápravového diferenciálu :idea: Po vytažení pojistky je auto v podstatě předokolka, zadek se vůbec nepřipne ani při prokluzu, předpokládám.
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

roman.pokec
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2016 19:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Příspěvek od roman.pokec »

Brzdí vždy to pomalejší zadní kolo a brzdí sekaně.samozřejmě když přidám plyn tak to kolo vyloženě tahám za sebou. Na netu mel jeden borec stejný problém tak jsem mu psal tak třeba se ozve. Mu to dělalo i po výměně celého diferenciálu. Napadá mě už jen jedna věc a to nějaké čidlo Abs na zadních kolech jestli špatně nepočítá otáčky. Na diagnostice není jediná chybička, jinak v haldexu byl celkem viditelné opotřebenej olej s casteckama kovu nebo malé spony. Tak ho ještě jednou vyměním, Spotřeba paliva stoupla o litr takže je i možné že ten haldex je furt v tahu takže ještě mám hodně variant než na to příjdu.

Besen1939
Příspěvky: 9
Registrován: 27.10.2017 04:32
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 4x4 . při plném reidu brzdí !!!

Příspěvek od Besen1939 »

je to krásné

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“