Škoda Superb 2 cukání studeného motoru

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
mikekr
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2017 03:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Škoda Superb 2 cukání studeného motoru

Příspěvek od mikekr »

Zdravím

mám Škoda Superb II rv. 2011 2.0 TDI 125KW CR. Nájezd 139tis. km, auto je po kompletní výměně rozvodů, vod. pumpy, oleje v DSG převodovce, motorového oleje a všech filtrů. Přes léto s autem nebyl jediný problém. Ale za momentálních venkovních teplot hlavně v noci auto po ránu začalo blbout. Studený start je OK i motor na volnoběh, ale jak se s autem člověk rozjede, začně divně cukat a z motoru se ozývá kovové rachocení pouze při přidávání plnynu, toto se deje cca 1min po rozjetí, kovové rachocení ale trvá do doby než se motor zahřeje na provozní teplotu, pak už není tak výrazné nebo nejde slyšet vubec. Jak jsem psal, auto tohle celé léto nedělalo a ani předtím, kupoval jsem ho v únoru 2017. Ještě k této věci se hned po rozjetí motor strasně vytočí na D1 až na 3000 otáček pak až si řadí D2.

Byl jsem i na kontrole s DPF a nic, diagnostika taky čistý, auto servisováno jak má být. Mužou to být vtřiky? Tankuju naftu bud na OMW nebo Makro. Žádné levné paliva.

Prosím o rady a tipy

Díky ;)

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb 2 cukání studeného motoru

Příspěvek od BigBang »

a jde to opravdu z motoru, není to spíš z převodovky?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“