rozebrání převodovky..prosím pomoc

1995 - 2001

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
DandyCZ
Příspěvky: 12
Registrován: 25.08.2009 11:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

rozebrání převodovky..prosím pomoc

Příspěvek od DandyCZ »

Zdar lidičky.....
dneska sem mámě měnil na fledě spojku....no paráda, za 6 hodin se to na plácku za barákem podařilo....JENŽE....vždycky to nezůstane jen u povedených věcí...tak se pokusím nastínit můj problém

Když se lil novej olej do převodovky tak po odšroubování náhonu tachometru se vytáhla jen půlka toho tělěsa... jen taková ta tlustá věc se závitem na našroubování bowdenu...zbytek, tj ta hřídelka s ozuibeným kolečkem tam zůstala a spadla kasmi dolů :(.... Předpokládám že to nevyndám jinak než rozděláním převodovky....
Dokáže to i příležitostnej mechanik jako sem já? :) Asi to je někde u diferáku ten náhon myslím....jestli se to dá nějak šikovně rozdělat aniž by mi z toho vypadlo něco dalšího, co by tam mělo zůstat :) a mohl jsem vyndat tu spadlou hřídelku.....
jelikož je ta hřídelka kovová tak teď máti nemůže jezdit aby to neroz žvejkalo kolečka :(

Dík za tipy a rady
VW Golf IV 1.6 16V 77kW, Felicia Combi 1.3MPi 40kW

freek
Příspěvky: 10
Registrován: 07.10.2008 13:52

Re: rozebrání převodovky..prosím pomoc

Příspěvek od freek »

převodivku rozebereš, ale pak jí nesložíš, není to tak jednoduchy, a v servisu si za to řeknou tak 3000,-

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: rozebrání převodovky..prosím pomoc

Příspěvek od notobi »

freek píše:převodivku rozebereš, ale pak jí nesložíš, není to tak jednoduchy, a v servisu si za to řeknou tak 3000,-


souhlas neni to na doma každopádně si první u koho čtu že mu to spadlo dovnitř uplně dělal sem to X krát a vřdycky to zustalo jen v tom místě kde má. Nespadlo Ti to spíš někam pod auto?
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Uživatelský avatar
Radek19_ae
Příspěvky: 37
Registrován: 16.12.2008 10:35
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: rozebrání převodovky..prosím pomoc

Příspěvek od Radek19_ae »

bacha znám hafo takovejch lidí z jinýho fóra, co jim to tam spadlo. Je to pech :roll:
Pássovec AFN varoš
Ex: Felda AEE
-------------------
diagnostika koncernu VW HEX-CAN i KKL, 2x2, opravy

Uživatelský avatar
MajklGT
Příspěvky: 33
Registrován: 16.12.2009 23:23
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: rozebrání převodovky..prosím pomoc

Příspěvek od MajklGT »

Ahoj, rozebrat to jde, ale musis vedet jak na to. Ve skole jsme ji rozebirali nejmin 5x. Kdybys potreboval poradit tak pisni ;)
Octavia I TDi 93kW

Zamčeno

Zpět na „Felicia“