CHIPOVANI

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

1989VASEK
Příspěvky: 12
Registrován: 09.01.2010 12:40

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od 1989VASEK »

Zdravim, mam taky nějaké otázky ohledne toho chipování, zda-li po tom chipování nepude auto do sraček???
A kdyžtak kolik to stojí? Loni sem si koupil octavii tour 1,9Tdi 66kW , r.v. 2005 ,najeto cca 92000km, tak bych rad od Vás uvital nejake užitečné rady ohledně toho chipování!!! A o kolik by se mi zvedl vykon? Díky moc :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od 1pavel »

záleží kolik chceš výkon teť jsem byl s kámošem se stejným autem na chipu u dieselpower Ríša mu uděl soft na 125 koní a 300 nm coš je bezpečné ke spojce , pokud by jsi chtěl víc čekalo by tě turbo , vstřiky , IC , sání s filtrem , rozdělovací hlava čerpadla a pak by to chtělo větší brzdy ;)
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

1989VASEK
Příspěvky: 12
Registrován: 09.01.2010 12:40

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od 1989VASEK »

Jo tak to by mi určitě stačilo na těch 125koní!!!

jarek
Příspěvky: 27
Registrován: 30.01.2010 21:18

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od jarek »

zdravim doporucuji chip jen na cca 84kW. vetsi vykon ti neprenese spojka, odejde turbo a budou ti pekne skakat hadice od turba. normalne se na to vykasli a dej tam firemni chip. toto ti udelam za 1500 a budes 100% spokojeny. napis na zlintuning@seznam.cz a muzeme pokecat

Uživatelský avatar
Hanes
Příspěvky: 225
Registrován: 23.01.2009 21:36
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od Hanes »

Taky bych viděl soft tak do max. 85kW z těch 66..........
Octavia 1,9 Tdi
Tel.: 737 004 223

adamekswh
Příspěvky: 9
Registrován: 09.01.2010 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Petřvald

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od adamekswh »

HOj, nevím, mám 66 kw octavie a už od začátku což je rok 2003 to mám čiple na max, což je 91 kw u jedné renomované firmy, za celou dobu žádný problém, ani s turbem a už vubec ne se spojkou... . Určitě bych ti doporučil, at si zajdeš do nějaké firmičky, kde tomu rozumí a udělají ti to a odzkouší, než to dělat u někoho v garaži s univerzálním softwerem :lol: . muj názor: Auto mi šlape a dávám mu hodně za uši a bez problému, najeto 224 tis km. tak se toho neboj, hoj

adamekswh
Příspěvky: 9
Registrován: 09.01.2010 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Petřvald

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od adamekswh »

Jde to ,a le musíš si vyměnit vstřikovací trysky a pak to nechat znovu načipovat. mě to automechanik taky říkal, polož 29 tis a máš z toho rs. ale je pravda, že jak dlouho to ten motor vydrží. mám octavii 66 kw čiplou na 91 a zatím spokojenost, spojka ii turbo pořád ok a to už je nalítané na čipu 224 tis km.nevím kde všichni berete ty fámy, že čip ničí turbo a spojku... .Není to pravda.

adamekswh
Příspěvky: 9
Registrován: 09.01.2010 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Petřvald

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od adamekswh »

ale ber na vědomí, že když to chceš čipnout, musíš počítat s většími naklady na provoz auta, spotřeba se ti sníží tak cca o jeden litr při zachovaní stejné jízdy, ale pak gumy, brzdy, doporučuju častější výměnu kvalitního oleje, filtry a a prostě dát motoru vše co potřebuje a nemusíš se ničeho bat. ale těch 130 softwerem nedocílíš. a jestli jo, napiš, dojedu se podívat..

1989VASEK
Příspěvky: 12
Registrován: 09.01.2010 12:40

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od 1989VASEK »

Ahoj, dekuji Vam vsem moc za rady, ale abych vam pravdu rekl, tak vubec newim co si mam o tom myslet: jeden rika tuto a druhej zase nece jinyho!!! Takze fakt newim...
:evil: :twisted: :evil: :twisted:
adamekswh: jinak mimochodem mas moc peknou octavii, stejnou barvu jako mam ja! :D :D :D :D

TDIfun
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2009 13:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Cesky Tesin

Re: CHIPOVANI

Příspěvek od TDIfun »

vworkoholik píše:
Hanes píše:Je zajímavé, že Tě zajímají emise a ne postup, jak takového závratného skoku dosáhnout............
naprosto souhlasim. 130kw je blbost udělat jen softem. Softem uděláš cca 105 a už tomu lítaj brikety z vejfuku. Jedině s turbem tryskama a FMIC a spojkou, přesně tak jak je napsáno výše... Kdo ti to slíbil? ABCtuning :lol: ?
Ja udelal na brzde 148 koni a nic z toho nelita.
http://www.TDIfun.cz komplexni upravy VAG TDI, valcova zkusebna ATD.

Zamčeno

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“