nejdou otevrit dvere

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Miris83
Příspěvky: 7
Registrován: 18.01.2010 14:14

nejdou otevrit dvere

Příspěvek od Miris83 »

Dobrý den, mám takový problém nešly mi otvírat řidičovy dveře u octavie r.v.98 ze vnitř. Bylo urvané lanko. Lanko jsem vyměnil dveře už otevírat jdou,ale nastal problém s otevíráním po zamknutí dveří.¨Musím totiž vždycky dvakrát potáhnoutza kliku z venku abych otevřel dveře.Prostě jako by dveře zůstávaly zamknuté,ale kolík vyleze:)děkuji za radu

SPD13TDI
Příspěvky: 70
Registrován: 27.05.2009 19:26

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od SPD13TDI »

to máš dobrý, já nechal stáhnutý okýnko u zadních dveří natekla tam voda a dveře nejdou otevřít vůbec, zatím to nechávám bejt, ale kdyby to byly přední dveře tak by se s tím muselo něco udělat.
Octavia Combi 1.9 TDI AHF, 103kW/303Nm
Další auta z baráku:
Octavia 2 2.0 TDI PD 103kW/320Nm
Octavia 2 2.0 TDI CR 103kW/320Nm 4x4 DSG

mat.1
Příspěvky: 46
Registrován: 19.02.2010 19:31

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od mat.1 »

Mrkni na zámek.možná ho truchu prostříkej třeba WD.

jarac
Příspěvky: 9
Registrován: 28.02.2010 15:58

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od jarac »

mas velmi nasponovane lanko vonkajsej klucky-trocha ho povol.

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od notobi »

lankem to neni s tim nic nedělal měnil lanko vnitřní kliky ne vnější mě to v mrazech blblo taky stačilo promazat zámky a nek kolíček ve vnitř jsem mazal silikonovým olejem taky drhnul mi o tapec
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Beda
Příspěvky: 2
Registrován: 21.03.2010 15:43

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od Beda »

Dobrý den, mám obdobnej problém, občas po odemknutí centrálem nejdou občas otevřít dveře u řidiče z venku (tváří se to jako zamčené), kolík je vyskočenej, ale otevřít jdou pouze zevnitř. Když už jsou otevřené, tak už jdou v pohodě otvírat z venku. Toto se neděje pořád, ale sporadicky. Zámek jsem prošpíchnul WD, ale nepomohlo to. Díky za radu.

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od notobi »

tak u tebe to bude volnějším lankem k vnější klice (ale pozor nepřešponovat jinak si zaděláš ta pěknej problem dvěře nepujdou otevřít vubec)
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Beda
Příspěvky: 2
Registrován: 21.03.2010 15:43

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od Beda »

Díky za info, ještě se zeptám asi jako "lama", jak napravit to volnější lanko k vnější klice? Ať si nezadělám na horší problém, díky za případnej podrobnější návod ;).
Díky

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: nejdou otevrit dvere

Příspěvek od notobi »

sundat vložku zámku nebo záslepku a pak to lanko drží jen nacvaklý je zakončený plastem s vroubkama tak poposadit jen o kousek vyzkoušet jak to otvírá a kdyžtak poposadit ještě o kus většinou ale je na lanko vidět tak prostě aby nebylo prohlý ale ani moc naplý
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Zamčeno

Zpět na „Interiér + eletro“