Prokluzování spojky

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Prokluzování spojky

Příspěvek od Loid »

Čau chlapi, prosim vás nemáte někdo zkušenosti s tímto případem...? Mám Octavii 2003 1,9 tdi 66kw. z rodiného kruhu.
Jsem 2 majitel a auto má mít údajně čip na 85kw.(ještě pro doplnění original ze škodovky při koupi vozu) Byl jsem s tím nedavno na diagnostice a tam mi řekli že je to čipované a proto to občas zahulí, protože to je čip hnaný naftou.. (to byl taky jeden z důvodů proč jsem na diagnostiku jel (černý kouř občas) a 2. byl ten že mi občas klouzne spojka) Stává se mi, ale jen někdy když jedu třeba na vyšší rychlost třeba 4ku, ale ne rychle a pak sešlápnu, aby se to posbíralo a v tu chvíli mi začne klouzat ,ale jakoby doztracena, že se pak pomalu chytí normálně a auto se normálně roztáhne, jen občas s vyššími otáčkami.A mě to přijde že sedím v automatu :o
Technik ze škodovky jak sem byl na té diagnostice mi řekl, že ta spojka jde normálně a když jsem to s ním projížděl, tak samozřejmě neklouzla ani jednou :oops: tak sem mu říkal, že to není možný, ať mě zato pustí a jak na potvoru neklouzla ani mě :o :? ,(ještě jsme pak zkusili přes ručku jestli bude klouzat při rozjezdu když sem tomu dal pepř a nic), ale když jsme přijeli před servis tak šel z motoru smrad, říkal že se pálí lamela. že to jde vážně od spojky.. Ale přitom spojka mi jde normálně někde uprostřed cca, tak jak má vše i zátah to má. To se ptal jestli plánuji nějakou dovču nebo kde s tím jezdím? Bydlím ve větším městě a většinou jezdím město, tak říkal že s tím můžu jezdit klidně ještě, ale jestli pojedu na tu dovču, že by to chtělo udělat.

--Ještě pro doplnění... ten od koho to mám, říká že mu to dělá takhle od začátku co to má. Já myslel, že je to třeba tím čipem, neměl jsem s tím nikdy zkušenost do téhle doby , ale stejně je mi to divný.
A když se s tím jede klidně a normálně se to roztahává jak má, žádná rychlá podlaha ani podtáčení tak se to chová normálně.
Ale dneska když jsme přijeli z výletu jel jsem rozumně 90/100 v klidu bez klouzání tak jsem otevřel v garáži kapotu a zjistil, že stejně trochu smrdí..
Můžete mi s tím někdo prosím poradit, případně co to kdyžtak stojí..? Díky za info... ;)

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Prokluzování spojky

Příspěvek od notobi »

pokud to čipnul tak je normální že když jí naložíš tak zakouří dává to prostě vyšší dávku paliva aby to líp táhlo
spojka mu to mohla dělat od začátku co to čipnul, protože díky tomu to má vysokej kroutící moment tak pokud jí hned odspoda naložíš klouzne, pokud se tomu chceš vyvarovat prudce přidávej plyn až nad 2000ot/min jiná prevence na to neni, ale pokud už smrdí chtělo by to novou a vzhledem k čipu a možnosti ostřejší jízdy doporučuju nechat jí obložit tvrdším (sportovním) obložením
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: Prokluzování spojky

Příspěvek od Loid »

ok díky za radu. Má 150tis km poctivých a jezdil s tím chlapík 52 let pianko.. , tak nevím ještě to chvilku nechám a jestli ještě bude smrdět, budu to řešit a jestli ne, tak tomu dám čas.. :arrow: kolik to vyjde nevíš náhodou? A mam říct pak co, že chci dát sportovní obložení na spojku či co? nebo RS? :(

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Prokluzování spojky

Příspěvek od 1pavel »

na tvůj výkon stačí vymontovat lamelu a nechat ji přeobložit organickým obložením HDS od renovaku sílou 3,5 mm pak přenese až 400nm cena přeobložení cca 600 kč ;)
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: Prokluzování spojky

Příspěvek od Loid »

diky moc, doufám že to pomůže.. ;)

Zamčeno

Zpět na „Motory“