Servo !! - už nejak nevim co s tim

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
alex1.1
Příspěvky: 11
Registrován: 06.08.2010 08:47

Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od alex1.1 »

Zdravim mám Fabii combi 1.4 16V r.v.2001. Od zimy mám problém se servem, začalo to občasným zvyšováním účinku a problikávali mi světla, jakoby se snižovala inzenzita svícení a to samé mi dělá podsvícení budíků, jakoby se někde zvýšil odběr a tim pádem se to projevilo jak jsem psal. Je zajímavý že problém se servem se neobjeví třeba celých 150km a pak třeba začne zlobit a s*** se to. Při jízdě do 70km/h cítím že se zvýší intenzita serva a volant jde velice lehce a pak se intenzita servo účinku během jízdy ještě několikrát změní, pak chci třeba ve městě zaparkovat a zatáčení jde velice ztuha (a to vše doprovází výše zmiňované snížení inenzity podsvícení a světel). Kontroloval jsem stav hladiny hydr. kapaliny, podle měrky vše v pořádku, kontrola jestli někde neuniká, tak jsem nezaznamenal únik. Další poznámka že servo třeba funguje v pořádku pak projedu ostřejší zatáčku a když projíždím nejostřejším místem a jedu stále stejnou rychlostí tak jako by se servo zbláznilo, řízení úplně změkne a můžu zatáčet malíčkem...
Škoda Fabia Combi 1.4 16V (Švestka)

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od BigBang »

nehledáš chybu kde není?? třeba to je v elektrice, když je to spojeno s různou intenzitou svetel... nevím, jen mě to tak napadlo
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Dejv212
Příspěvky: 19
Registrován: 01.09.2009 22:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od Dejv212 »

Pokud ti pri toceni volantem blikajou svetla sel bych po snimaci natoceni volantu je umisten na prevodce rizeni ktera je umystena na napravnici to cidlo je spojeno kabelazi pouze s RJ.Servorizeni a je mozne ze se do cidla dostala vlhkost hlavne musis zjistit jake rizeni mas jestli TRW nebo KOYO TRW-Hranatej snimac KOYO-Kulatej snimac

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... fabia.html
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... mster.html

Uživatelský avatar
Ondrus84
Příspěvky: 5
Registrován: 05.05.2010 21:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od Ondrus84 »

hele chlapi...nevim jak Vám ostatním,ale když zatáčím an místě tak mi ty světla pohasínají taky....mechanik mi vysvětlil že Fabka má elektronickej posilovač řízení, který má příkon 70Ampér...Pokud nemáte TDi,SDi nebo auto s klimou tak je to problém,protože auto to nestíhá dostatečně dobíjet.
Doporučil bych zkusit dobít baterii...mě to v zimě pomohlo, při prvním ranním startu mi zůstávala svítit kontrolka serva...Když jsem dobil baterii tak to přestalo.
FABIA SDi---Kamna for life

alex1.1
Příspěvky: 11
Registrován: 06.08.2010 08:47

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od alex1.1 »

To Ondrus84:toho problikávání na místě jsem si všiml, to vim že je normální, ale mě to takhle pitomně problikává za jízdy a jak jsi psal ohledně té baterky, po letošní zimě jsem kupoval úplně novou.

To Dejv212: No možná na tom něco bud jak píšeš, protože to vždycky blbne když se střídaj teploty, třeba jak byla ta horka tak posilovač fungoval tak nějak bez protestů, ale jak teď pršelo, tak to zase začala blbnout. Takže to asi znamená, sundat levé přední kolo, podběh a tam už ho někde nahmatám jo?
Škoda Fabia Combi 1.4 16V (Švestka)

Jeník
Příspěvky: 93
Registrován: 11.08.2010 19:10

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od Jeník »

V práci jsem řešil taky servo,když se zatočilo ostře do leva auto se okamžitě vybilo a konec. Vyměnilo se servo a bylo to ok. Ale za 14 dní se auto vrátilo zpět ( stejná závada,ale už to psalo trochu jinou závadu a dle čísla závady byla potřeba vyzkoušet dobíjení-dobíjelo to o 1volt méně takže kontrolka na budíku se nerozsvítila. Alternátor se opravil a od té doby v pořádku. Jinak nevím o to že by se u TDi projevovalo problikávání či pohasínání světel. Jinak pokud Ti to dělá to že to jde nejde jde tak bych vyměnil servo.

alex1.1
Příspěvky: 11
Registrován: 06.08.2010 08:47

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od alex1.1 »

no jako vyměnit servo to je poněkud nákladnější položka, nové stojí 12tis Kč a to se mi zrovna do 9 let starého auta dávat nechce. Ještě zkusim ten snímač natočení volantu a i když to nepomůže tak se poohlídnu po vrakáči.
Jen by mě zajímalo, mohl bych něco poničit na přední nápravě, kdybych odpojil servo ??
Škoda Fabia Combi 1.4 16V (Švestka)

celicl
Příspěvky: 43
Registrován: 05.07.2009 01:16

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od celicl »

Hoj koukal jsem na ty odkazy a je z90% že jeto v elektrice, znami měl tady ten problem co píšeš a zhodou okolnosti na fabii 1.4 16v,taky jsme hledali a ponějake době jsme se dozvěděli,že škodovka udělala chybu,když byly tyto auta v zaruce tak je stahovala na opravu,ma se tam po určitych km rozbalit hlavní kabelovy svazek,vněm to hnijea dochzí ke skratu ktery není vidět a po připojení na pc to píše ruzne nesmysly a to myslím važně. . . . :o :o :o

alex1.1
Příspěvky: 11
Registrován: 06.08.2010 08:47

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od alex1.1 »

to celicl: Mno to si mi zrovna neudělal radost touhle zprávou. Ale bohužel máš pravdu, brácha má stejný problém na autě jak píšeš, elektroinstalace v pr**** a servisák mu řikal že oprava stojí kolem 15tis Kč, ale prý se to dá vyřešit elektroinstalací třeba z vrakáče.
Škoda Fabia Combi 1.4 16V (Švestka)

celicl
Příspěvky: 43
Registrován: 05.07.2009 01:16

Re: Servo !! - už nejak nevim co s tim

Příspěvek od celicl »

nechci ti lhat,ale je to čast,ktera je v motorovem prostoru a ten kus svazku ma škodovka v nd a nestoji takovy balík a jde vyměnit. a navíc každy šikovny elektrikař si stím poradí na 100% a bude to za hubičku a ne za 15tis.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: držím palec!!!

Zamčeno

Zpět na „Interiér + eletro“