Brzdy

2007 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
martin86
Příspěvky: 7
Registrován: 14.04.2015 19:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Brzdy

Příspěvek od martin86 »

Ahoj všem ve spolek.Mám fábku 1.4 16V.Minulý týden mě přestaly brzdit brzdy.V servisu zjistily že mi do dvou kol nejde brzdovka.Jako chybu diagnostikovali brzdový váleček (nevím jestli toje přesný název).Týden sem normálně brzdil.Vše fungovalo.Po týdnu jsem jel a zničeho nic auto přestalo táhnout.Začaly semi pálit přední kotouče.Pořád to přibrždovalo.Byl sem rád že jsem dojel do servisu.(dysky byly pěkně teplé)Každopádně v servisu nevěděli co stím.Budou mě opět měnit ten váleček.Myslíte žeto bude tím?Já jen aby mě neokradli.A doufám že nebudu platit nový kus.
Předem děkuji za nějaké rady.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od BigBang »

Evidentně je chyba někde jinde, když už jednou měnili pístky a zasekávají se pořád. Přední nezarůstají ajko mají tendenci zarůstat zadní, i když může se stát, pokud budeš typ pilota, co 90% odbrzdí motorem. Má to auto ESP, ASR, nebo nějakou obdobu samosvornýho diferáku v podobě elektroniky?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

martin86
Příspěvky: 7
Registrován: 14.04.2015 19:31
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Brzdy

Příspěvek od martin86 »

BigBang píše:Evidentně je chyba někde jinde, když už jednou měnili pístky a zasekávají se pořád. Přední nezarůstají ajko mají tendenci zarůstat zadní, i když může se stát, pokud budeš typ pilota, co 90% odbrzdí motorem. Má to auto ESP, ASR, nebo nějakou obdobu samosvornýho diferáku v podobě elektroniky?
Pístky se neměnily.Měnil se brzdový válec.Po druhém pokusu (chyba servisu) auto normálně brzdilo a nic se nehřálo.Ted jsem měnil destičky(ty starý byly totálně sjetý)auto začalo opět přibrždovat.Pravý kolo je žhavý jak pěták.Do kopce mám problém vyjet.V servisu skoušeli vyměnit pístek ve třmenu.A nic.Ted opět chtěj zas vyměnit brzdový válec.Už nevědí čím to může být.Posilovač brzd to dělat nemůže?Motorem nebrzdím.Já jezdím brzda plyn :)
ESP,ASR to fakt netuším...ESP asi jo,ale nechci kecat.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od BigBang »

ESP, ASR apod. jsem se ptal proto, že by mohlo vyhodnocovat nějakou kravinu a snažit se přibrzdit jedno kolo. Pokud bys měl ABS, mohl by být zaseklej ventil atd. Oni ti vyměnili hl. válec a posilovač ne? Před tím ti přibržďovaly jen přední kola a zadně ne? A teď jen to jedno přední?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Fabia II“