Brzdová světla nesvítí, pojistka praská.

1997 - 2004 .

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobešek
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2017 18:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 200
Bydliště: Humpolecko

Brzdová světla nesvítí, pojistka praská.

Příspěvek od Bobešek »

Zdravím. Mám ovci z roku 99. Kupoval jsem od důchodce takže teď má nalítáno jen 165000km. V neděli se mi stalo, že jsem nastartoval auto a rozsvítily se mi zadní brzdovky. Za chvíli zhasly ale už na furt. Zjistil jsem, že pojistka F13 praská po zmáčknutí pedálu. Spínač je ok, zadní světla i elektrika k tažnému taky bo když je odpojím tak to udělá stejně. Zkrat je mezi spínačem a vedením dozadu do kufru. Nastává otázka, kde. Nechce se mi rozdělávat auto. Pokud by někdo věděl, kde má jedničková oktávka slabší místo, kde se proráží kabel tak budu za radu rád. :?
Octavia I, 2.0/85 KW, Liftback, výroba 7/1999, model 2000, nalítáno 130XXX km, Obrázek Spotřeba ŠKODA Octavia I 2.0 85 kW / 114 HP

Uživatelský avatar
Bobešek
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2017 18:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 200
Bydliště: Humpolecko

Re: Brzdová světla nesvítí, pojistka praská.

Příspěvek od Bobešek »

Takže téma můžu uzavřít. Průchodky ve dveřích jsou v cajku. Auto je od důchodce zachovalé a kabeláž vypadá jako nová. Problém jsem již zjistil sám. Nevím, co návrháři ve škodovce šňupou ale budou toho asi tuny. Táhnout kabel ke třetím světlům z levé strany kufru doprava a pak zase doleva do třetího světla mi připadá jako pěkná debilita. Káblík k brzdovému světlu se totiž táhne na černou kostku, která je nalepená na zadní okno a obsahuje asi kostru na vyhřívání zadního okna. Na tuto kostku je přiveden černý kabel + na zadní středovou couvačku a pak je tažen vnitřkem dveří ke světlu. Na této kostce jsou dva izolované konektory. Od roku 99 se ale konektory izolací protlačily a vzájemně se jemně dotýkaly. To mi připadá jako úmyslné kurvítko. Taková ptákovina a já na ní přišel až jsem prošel kabeláž od předu až dozadu :biggrin::palec:
Octavia I, 2.0/85 KW, Liftback, výroba 7/1999, model 2000, nalítáno 130XXX km, Obrázek Spotřeba ŠKODA Octavia I 2.0 85 kW / 114 HP

Odpovědět

Zpět na „Octavia I“