Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Akillecz
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2011 20:18

Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od Akillecz »

Zdravím všechny,

Prosím o radu, když nastartuji auto za studena tak se začne třepat jako traktor (vynechává jako by jel jen na 3 valce) a hrozně kouří, když se zahřeje tak přestane kouřit a třepe se, sem tam. vyměnil jsem vstřiky což trochu pomohlo.Ale problém trvá dál. Když vypnu klimu tak motor začne jet normálně. Nevíte někdo co s tím? v čem by mohl být problém? Díky za každou radu. Akille

PS: diagnostika hlásí bez závad !!!

krispa
Příspěvky: 7
Registrován: 25.12.2011 21:04

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od krispa »

Akillecz píše:Zdravím všechny,

Prosím o radu, když nastartuji auto za studena tak se začne třepat jako traktor (vynechává jako by jel jen na 3 valce) a hrozně kouří, když se zahřeje tak přestane kouřit a třepe se, sem tam. vyměnil jsem vstřiky což trochu pomohlo.Ale problém trvá dál. Když vypnu klimu tak motor začne jet normálně. Nevíte někdo co s tím? v čem by mohl být problém? Díky za každou radu. Akille

PS: diagnostika hlásí bez závad !!!

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od libero1071 »

krispa zabudol si odpoveď :D

mat.1
Příspěvky: 46
Registrován: 19.02.2010 19:31

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od mat.1 »

Vstřiky si dal nové?Kouří to do bíla?

Akillecz
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2011 20:18

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od Akillecz »

mat.1 píše:Vstřiky si dal nové?Kouří to do bíla?
ano vstřiky jsem vyměnil ale stále žádná změna, kouří to trochu do bíla a smrdí po nespálené naftě ale jak se to zahřeje tak to přestane. spotřeba okamžitě zase spadne. Když vypnu klimu tak se to taky zlepši. teď při tom špatném počasí je to pořád stejné. Jo a ještě mi to začalo žrát olej tak nevím.... asi turbo v haji ale i tak by na chod motoru nemělo mít vliv (alespoň ne při volnoběhu)... Budu rád za vaše rady, díky Robert (akille)

mat.1
Příspěvky: 46
Registrován: 19.02.2010 19:31

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od mat.1 »

Vstřiky si měnil za (nové) nebo nějaké použité?Pokud si je dal nové tak bych vstřiky vyloučil.Pak bych se mrknul na kabeláž ke vstřikům když to jede na 3hrnce.Po zahrátí na provozní teplotu je chod motoru normální?

Akillecz
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2011 20:18

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od Akillecz »

mat.1 píše:Vstřiky si měnil za (nové) nebo nějaké použité?Pokud si je dal nové tak bych vstřiky vyloučil.Pak bych se mrknul na kabeláž ke vstřikům když to jede na 3hrnce.Po zahrátí na provozní teplotu je chod motoru normální?
vstřiky jsem dal použité ale plně funkční, když se dívám na diagnostiku při chodu motoru tak 3 vstřik davá víc nafty a tak jsem ho vyměnil a je to pořád stejné. pak jsem vyměnil 1 za 3 a stále stejný problém. Na kabeláž jsem se také díval a ta je v pohodě. když se to zahřeje tak už je to v pohodě teda sem tam to přeskočí a když je sychravo nebo prší tak to dělá pořád. Ještě mi známý tvrdil že můžu mít přihlou ojnici nebo ventyl... Jo a zapomněl jsem říct asi to nejdůležitější a sice to že to dělá od doby co jsem to utopil (nasál jsem vodu přes sání až do filtru a ten byl skrz na skrz mokrý a nejsem si jisty jestli se dostala voda až do motoru)...

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od libero1071 »

tak potom to je iná vec,keď si nasial vodu :roll: ..to je dosť dôležitá informácia :!: ..ten tvoj kámoš bude mať asi s tou ohnutou ojnicou pravdu :( ..zmeraj tlaky

Akillecz
Příspěvky: 5
Registrován: 15.12.2011 20:18

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od Akillecz »

libero1071 píše:tak potom to je iná vec,keď si nasial vodu :roll: ..to je dosť dôležitá informácia :!: ..ten tvoj kámoš bude mať asi s tou ohnutou ojnicou pravdu :( ..zmeraj tlaky
OK díky, pak napíšu jak jsem dopadl...

mat.1
Příspěvky: 46
Registrován: 19.02.2010 19:31

Re: Prosím o radu 1.9 TDI PD 96 Kw

Příspěvek od mat.1 »

To nejdůležitější na konec?!! :shock:

Zamčeno

Zpět na „Superb“