Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

scooter172
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2012 12:12

Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od scooter172 »

Zdravim nevite nekdo cim by to mohol byt?pri jizde na 4 nebo 5 stupen pri 1500az2000ot.dam plnej tak se me rozvibruje auto do tech 2000ot.pak je klid.dela to jen na 4-5 stupen apri plnem seslapnuti plynu.kdyz plyn seslapuji pomaleji tak to nedela.:-(

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od milhausek »

máš v prdeli dvouhmotnostní setrvačník
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

scooter172
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2012 12:12

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od scooter172 »

Setrvak kdyz je v haji tak to vybruje pri vetsich otackach ne??

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od milhausek »

ne ne, odspodu
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

scooter172
Příspěvky: 5
Registrován: 06.01.2012 12:12

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od scooter172 »

No sleduju o tom jeste debatu na vw-clubu protoze to dela aji dost passatum a borci tam pisou ze vymenili spojky poloosy aji vstriky a porad jim to dela a nevi si s tym rady:-( tak nerad bych se poustel do neceho co by bylo bez vysledku:-(ptz.to je celkem financne narocny:-))

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od Lifted »

Zkontroloval bych homokineťáky, silentbloky a čepy na ramenouch na přední nápravě. Mě to dělalo taky a už je klid.

Já vyměnil ty silentbloky, ložiska, čepy a vnější homokineťáky a už to nevibruje.

A to mám už taky načatej setrvák a kvůli tomu to nebylo. Zkus tohle první. Neni to tak finančně náročný.
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

jansuperb
Příspěvky: 84
Registrován: 06.09.2011 20:38

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od jansuperb »

Ahojte tez jsem premyslel cim muze byt ze muj sup tak nehorazne vibruje.zkusil jsem vymenit silenbloky na motoru no a hruza des kluci cele auto se trepalo tak silene ze se v tom nedalo jet ale kdyz jsem vratil stare sepot kvetim tak mam strach zdali neni v haji vic nez dvouhmota treba neco v prevodovce :(

jansuperb
Příspěvky: 84
Registrován: 06.09.2011 20:38

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od jansuperb »

Ahojte dnes jsem vymenil komplet spojku( dvouhmota, setrvak, lamela od znacky sachs) a zadna zmena.muze tam jeste neco ovlivnovat vibrace v celem voze?

funkin
Příspěvky: 1
Registrován: 20.05.2012 10:59

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od funkin »

Zdravím,
mám octavii 1,9 tdi, r.v. 2009, při cca 55.tis km měněn v záruce 2hmot. setrvačník. Nyní najeto 80.tis a problém s vibracemi při 3.000 ot/min je zpět (téměř předpisová dálniční rychlost). Bohužel vibrace se přenášejí hlavně na spojkový pedál, což docela znepříjemňuje řízení vozu, ke kterému nemám jinak větší připomínky, protože každé auto má něco. Nejhorší na tom je, že ani ve značkovém servisu si s tím neví rady. V záruce to nejdřív nechtěli vůbec řešit s odpovědí, že to dělá každé druhé auto, ale potom, co se neřešením tohoto problému rozvrzala přístrojová deska, která ve třech tisících začala divně drnčet, závadu uznali a 2hmotu vyměnili. Myslím, že tenhle problém nemá Škodovka ani celý koncern vyřešen. Až na popsaný problém, funguje auto úplně bezproblémů, spotřeba super, jízdní vlastnosti také. Nechce se mi jít cestou povyměňovat všehny možné díly, které by to mohly dělat, protože to by bylo hodně nákladné.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru pri akceleraci Superb 1,9 tdi

Příspěvek od BigBang »

dvouhmota se začne projevovat nejdřív na dvojku/trojku při plnym ;) spíš bych to viděl na ty poloosy a homokineťáky... a nemá bejt na poloosách nějaký vyvažovací závaží??? třeba na polech je na delší poloose závaží :idea:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Superb“