Nastartuje až na poněkolikáté, vyvalí se kouř (spálený benzí

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Eva12345
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2013 00:53

Nastartuje až na poněkolikáté, vyvalí se kouř (spálený benzí

Příspěvek od Eva12345 »

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu:
Mám Škodovku Combi, 1,4 MPI 50kW, rok výroby 2000, najeto 100.000.
Šlapala jako hodinky, ale poslední rok se začala objevovat závada při startování. Dříve to bylo jen občas, teď téměř vždy. Problém je, že se to objeví jen při úplně studeném motoru - auto bylo před časem v servisu, ale tam na něm nic nepoznali, v logu to němělo prý nic ... (? - není to divné?)
Bylo dokonce i na STK a emise (k mému překvapení) byly taky v pohodě - ale na tu STK to auto jelo 100 km a to už s tím problémy nejsou, jen při startování úplně studeného auta.

Když otočím klíčkem zapalování, startér vrčí normálně, ale nedojde k zážehu. Když to několikrát opakuju, stojím na spojce a trochu i na plynu, dojde k "explozi", auto se nastartuje, z výfuku se vyvalí smradlavý benzínový kouř. Motor nedrží otáčky, chvílemi lítají nahoru dolů, jedno co dělám s plynem. Po minutě dvou se to ustálí, otáčky jsou normální, auto jede úplně normálně... Na ukazateli spotřeby naskočí aktuální spotřeba kolem 25l/100. :-)
Působí to na mne, jako by tam bylo cosi ucpaného, co se jízdou "vypálí"... protože po dalším startu, třeba i za malou chvilku, kdy je auto ještě "studené", to funguje úplně normálně....
Soused, co tady má takovou menší autodílničku, tomu měnil svíčky na nějaké speciální, nepomohlo to; baterka je úplně nová... soused nad tím kroutil hlavou, že prý netuší, že to musím do velkýho servisu s diagnostikou. Tam to vzala kamarádka, ale to bylo auto teplé, tam jí řekli, že tomu nic není... Tak já prostě nevím....
Můžu to tak nechat a časem oddělat další baterku, ale přijde mi to takové "neřešení" a mám hlavně strach, abych někde nezůstala viset, až se to bude nejméně hodit...

Nechci nikomu naletět, jsem na to sama holka, manžel je básník... :-)
Navedete mne prosím, na co se mám kde ptát, a co to asi může být?
Děkuji MOC!

Sedivyk
Příspěvky: 1
Registrován: 04.03.2013 22:27

Re: Nastartuje až na poněkolikáté, vyvalí se kouř (spálený benzí

Příspěvek od Sedivyk »

Ahoj. Do servisu. Nechat vychladnout, třeba přes noc. A hledat závadu když se ráno projeví to špatné startování

Odpovědět

Zpět na „Motory“