Volnoběh - kolísání za tepla

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
MarekIRL
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2013 19:36
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Volnoběh - kolísání za tepla

Příspěvek od MarekIRL »

Zdravím,

Mám Fabku 1.4 MPI 50kW (Motor ATZ) rv. 2000. Najeto 120 000 Km. Auto jezdí skvěle akorát mi začal poslední dobou blbnout volnoběh. Když nastartuji studený motor tak je to v pohodě (otáčky jsou lehce vyšší a drží krásně) jak se ale motor zahřeje a otáčky klesnou motor se začne dusit ale nezdechne vždy se vrátí na normální otáčky a pak se zase začne dusit prostě taková "sinusoida" nevím jak bych to popsal. Rád bych vyměnil palivový filtr protože si nejsem jist jestli ho někdo někdy měnil (koukal jsem na něj a vypadá že je to původní z výroby). Svíčky jsem měnil minulý týden a pořád to dělá. Mám tady i novou zapalovací cívku (lištu) ale tu jsem zatím nezkoušel ale asi ji taky vyměním.

Jinak jsem koupil palivový filtr (jakýsi Comline EFF129) ale nevím jak ho vyměnit nikdy jsem to nedělal.. nevím jak sundat ty hadice... prý docela praskají a pak se musí kupovat nové a toho se bojím.

Neřešil někdo něco podobného?

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh

Příspěvek od BigBang »

co vyčistit škrtící klapku?? ta má takový příznaky ;) a nezapomeň pak udělat základní nastavení VAGem
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Motory“