Piskani a huceni z motoroveho prostoru

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Dunde.e
Příspěvky: 26
Registrován: 13.11.2011 08:45

Piskani a huceni z motoroveho prostoru

Příspěvek od Dunde.e »

Prosim o radu. Vsiml jsem si, ze mi pri zapnute klime na volnobeh ma snahu slabe neco piskat (zvuk je podobny vriskajicimu remenu, ale je to tissi, nejde to skoro slyset). Pri pridani plynu zvuk utichne. Pokud je klima vypnuta, pak to jen obcas na volnobeh kratce piskne. Tipoval bych to na remen anebo nejake vadne lozisko.

Objevil se jeste jeden zvuk. Kdyz vypnu klimu a po chvili zapnu, pak jde slyset huceni, ktere reaguje na otacky motoru (otacky se navysuji/snizuji stejne jako u motoru). Toto huceni bych prirovnal zvuku dodavky, ktera se rozjizdi soubezne s vami. Nebo zvuku ventilátoru na chladici ktery ale meni otacky. Nezdá se mi ale, ze by ele. ventilator nejak reagoval na otacky motoru. Zvuk utichne tak po cca 15 sec. Taky utichne okamžitě jakmile vypnu klimu.

Drive jsem zadny z techto zvuku nepozoroval, objevili se az nyni. Jeste bych dodal, ze cca pred 2tydny, kdyz byly vedra, auto dostalo vetsi zaber nez dneska a i pote nebyly tyto zvuky slyset.

Jeste bych dodal, ze s nastartovanym motorem se zapnutou i vypnutou klimou se trepe napinak remene....nevim zda to ma delat nebo jestli je neco spatne?

Klima chladi dobre.


Nevite cim to je, co zpusobuje ty zvuky?
Jedna se 1.2htp 47kw s klimou. Najeto 50000km, r.v 2005.

Predem dik za rady.

Dunde.e
Příspěvky: 26
Registrován: 13.11.2011 08:45

Re: Piskani a huceni z motoroveho prostoru

Příspěvek od Dunde.e »

Našel jsem podobne vlakno a snad je to normální jev to "hučení" a mohou za to nějaké ventilky v klimě.
http://forum.skodahome.cz/topic/91471-k ... ost/page-2

Myslím, že to hučení popisují podobně akorát nejsem si jist zda mám klimatronic (klimu zapínám AC a nastavím akorát teplotu na panelu topení cca 17-28°C).
U mě se ten zvuk objevil poprvé když jsem jel cca 40km, zastavil na 30min a poté nastartoval a pokračoval dál, tak asi za 2minuty po startu motoru se ozvalo hučení na cca 20sec.
Včera se zvuk objevil zase když jsem ujel cca 40km, zastavil na parkovišti a nechal běžet motor i klimu. Po vypnutí klimy na cca minutu a poté zapnutí se ozval do cca 5sec zvuk "hučení", které přestalo za cca 10sec.

Planuji teď nějaké delší cesty, tak bych rád problém nějak vyřešil. Dříve jsem tyto zvuky neslyšel. Nerad bych zůstal někde stát kvůli zadřené kladce nebo zadřené klimě.

Prosím poraďte.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a huceni z motoroveho prostoru

Příspěvek od BigBang »

pokud máš 3 otočný knoflíky a žádnej display, tak máš manuální klimu, žádnej klimatronik ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Piskani a huceni z motoroveho prostoru

Příspěvek od VWshop.cz »

Klíma je na řemenu takže to může být on a nebo nějaké z kožíšek kladky. Hledej podle ucha.

Dunde.e
Příspěvky: 26
Registrován: 13.11.2011 08:45

Re: Piskani a huceni z motoroveho prostoru

Příspěvek od Dunde.e »

doplnil bych, že mám na panelu topení tři otočné knoflíky, žádný display. Zdá se mi však, že klima reaguje na potřebu chlazení ...čím víc potřebuji chladit tím větší odběr (a spotřeba).

Pískáníbych možná nyní hodil stranou, asi to bude nějaké ložisko na kladce.

To hučení zcela jistě souvisí s klimou. Objeví se někdy, ale vždy pouze pokud je klima v provozu a pokud je auto po motorové stránce prohřáté. Když sednu do rozpáleného auta na parkovišti a zapnu hned po startu klimu, pak žadné hučení nejde slyšet (i když je ventilátor ztlumen). Pokud však jedu delší dobu a někde zpomalím, třeba na křižovatce, tak většinou se po chvíli, třeba až po rozjezdu z křižovatky, ozve hučení, které je o něco málo hlasitější než motor. Vypnu-li tlačítko AC, hluk okamžite mizí. Během jízdy "mimo město" se zvuk neobjevuje.

Nemůže to být třeba málo oleje v kompresou? Nebo málo chladícího média?
A co se vlastzně může stát pokud by se kompresor rozsypal, dojde k "zaseknutí" řemenice, nebo má řemenice klimy vlastní ložisko, takže "zaseknutí" nehrozí? Jde mi o to, zda jít do drahé preventivní výměny kompresoru, nebo to "dojezdit" dokud bude fungovat.

Odpovědět

Zpět na „Motory“