kopání u motoru, jakoby u spojky

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Jet'ák
Příspěvky: 2
Registrován: 12.09.2013 22:22
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

kopání u motoru, jakoby u spojky

Příspěvek od Jet'ák »

Zdravím, mam fabii 1.9 TDI, 74 kW PD 2005 a začalo mi něco rachtat, jakoby pravidelně kopat u motoru, příde mi to že od spojky. Navíc mi spojka dost kope do pedálu a je docela tvrdá a kolem 2000 otáček se třese celý auto, pak to trošku poleví. Má někdo zkušenosti? fabča by měla mít jednohmotu, ale nějaký uchycení, ložisko? Nevim. Díky :D

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kopání u motoru, jakoby u spojky

Příspěvek od BigBang »

stává se to, když je motor v tahu? to by vypadalo na dvouhmotu, teda pokud nemáš ATD (ten má jednohnotu)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Jet'ák
Příspěvky: 2
Registrován: 12.09.2013 22:22
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: kopání u motoru, jakoby u spojky

Příspěvek od Jet'ák »

Stává se to pořád, to kopání do spojkováho pedálu je cejtit pořád, at' jedu na jakoukoliv rychlost. Přestane to, jakmile sešlápnu spojku, tak hned za místem, co zabírá. Dneska jsem to trochu testoval, při stovce se mi auto trochu klepe, je to cejtit i na volantu, sešlápnu spojku, klepání výrazně nižší a volant úplně hladce. A taky jsem si všim, že mi při řazení a poštění spojky naco vždycky klepne jakoby těsně před zábarem spojky. Nejlíp slyšitelný při řazení nahoru.

Práávě, mám ATD, v tom by jaksi dvouhmota bejt neměla.
A ještě dotaz: motor - spojka - převodovka že jo, protože řazení mi jde bezvadně, podřazuju s meziplynem a to bych tam ty kvalty moh dávat malíčkem.

dík

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: kopání u motoru, jakoby u spojky

Příspěvek od Rouballik »

Třeba tam nějaký odborník před tebou tu dvouhmotu dal.

Odpovědět

Zpět na „Motory“