Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Moderátoři: BigBang, Majk

Followtrue
Příspěvky: 1
Registrován: 05.10.2012 09:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Followtrue »

Dobrý deň mám taký problém že ráno keď naštartujem (Alebo keď auto dlho stojí )tak otáčky mierne klesajú a stúpajú čo by mi až tak nevadilo ale pri rozbiehaní so studeným motorom sa auto správa čudne musím mu dať cez 2300 otáčok a ako nahle pušťam spojku ručička na otačkomere spadne pod 700 otačok a motor chce zdochnúť (aby som tomu zabránil musím rýchlo vytlačiť spojku)
kým sa motor nezohreje je cítit mierne šklbanie aj na 2 prevodovom stupni a občas aj na 3.

Pri zohriatom motore sa auto správa normálne ako by malo .... (tj stačí niečo nad 1000 otáčok a auto sa pohne bez toho aby zdochýnalo)

Ak by mi niekto vedel poradiť čím to môže byť bol by som rád.

Uživatelský avatar
tuptajs
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2013 19:10
SPZ: 7U31321
Bydliště: Jiřetín pod Jedlovou/Děčín

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od tuptajs »

zdravím, chtěl bych se zeptat jak si dopad? protože naši mají tu samou motorizaci i ten samej problém a nikdo si s tím neví rady ani diagnostika nic neukazuje....
Škoda Fába 1.9 Tdi 74 kW 2000......chip na 98 kW

Eva12345
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2013 00:53

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Eva12345 »

Mám úplně přesně to samé, stejný motor, stejný problém.......... a diagnostika tvrdí, že auto je úplně v pohodě, což evidentně ale není... Problém je, že do servisu vždy dojede zahřáté, takže tam na mne čučí jako na Jantara, co si vymýšlím za nesmysle, když mám tak skvěle funkční vůz.... :-( :-)
Chjo.
Pokud by někdo věděl, budu mc ráda za jakoukoli informaci co s tou Škodofkou zatrolenou dělat...

Honqist
Příspěvky: 1
Registrován: 12.04.2013 14:01
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Honqist »

Ahoj. Ja mám presne ten istý problem s presne tým istým vozidlom.
Nedokázal si s tým doteraz nikto poradit, ale ako pozerám, ani na tomto fóre nikto ešte nenapísal žiadné možné riešenie, takže si začínam myslieť, že je to nejaká kliatba :twisted: :twisted: :twisted:

Eva12345
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2013 00:53

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Eva12345 »

Zdravím všechny,
tak ta moje Škodofka byla u nového mechanika, ten vyměnil svíčky za nové, nějaké lepší (co hází víc paprsků, moc tomu rozumím, ale vy jistě lépe...), ale zdá se, že problém rozřešen...
Také vyčistil to svíčkové ústrojí, aby se tam nekondenzovala voda.....
Sám prý měl kdysi tuhle Škodovku a dělala mu to samé a takhle si to sám sobě tenkrát také vyřešil...

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Martin.necekal »

Mě taky řekl mechanik,že to je svíčkama a vyměnil je,cca.půl roku dobrý,ale zas to cuká znovu...
Nevim kam to dát,ale mám dotaz a možná že to s tím souvisí..
Mám na olej.víčku pěnu(může to být prohnutým deklem motoru) a ve vodě plavou takový hnědý šmírový cucky,dneska jsem měnil exp.nádobku,že mi pískalo čidlo(není divu při tak zaj..ný nádobce),ale voda neubývá a ani v ní nejsou bublinky při chodu motoru..
Že by těsnění pod hlavou?

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od libero1071 »

presne tak :cry:

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Martin.necekal »

Co jako přesně tak...?

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od libero1071 »

tesnenie pod hlavou :(

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Fabia 1.4 MPI 50kW problem pri studenom motore

Příspěvek od Martin.necekal »

Tak jsem do teď dolíval vodu a pořád mi pípá kontrolka málo vody,protože i ta nová nádržka je zašpiněná,až jsem se naštval a nechal udělat to těsnění s přesahama,no zdá se že je po problému(akorát jsem lehčí o 6t.),ale nádržka pípá pořád,tu mi neudělal,prej si jí mám propláchnout benzínem.. :?Zatim jsem ty dvě sondy ošmrdlal úzkým plátkem na železo.. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory“