Špatné startování

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
bziba
Příspěvky: 7
Registrován: 05.02.2014 18:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 84
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Špatné startování

Příspěvek od bziba »

Zdravím vespolek,
nevím, zda se tu už podobný problém neřešil, nicméně jsem strávil hodně času procházením tohoto fóra a podobný problém jsem nenašel.

Mám takový problém s autem, respektive s motorem.

Poslední dobou se mi stává, že když přijedu např. na benzínku, vypnu motor, natankuju a pak chci odjet, tak mi auto nenaskočí – točí se naprázdno, ale nechytne. Když se to stane, vyskočí porucha (kontrolka motoru) a auto cca deset minut nejde nastartovat. Když to po deseti minutách zkusím znovu, auto naskočí na první „škyt“. Tato chyba se vyskytuje nepravidelně a vždy stačí chvíli počkat a auto jede dál. Chyba se vyskytuje pouze u zahřátého motoru, se studeným startem zatím žádný problém nebyl.
Po připojení na diagnostiku jsem měl v paměti závad několik chyb (konkrétně zašlu na vyžádání, mám je napsané v jiném PC :) ), byla tam chyba EGR (ta už se ale projevuje delší dobu, takže možná nemá souvislost), chyba ventilu odvětrávání nádrže – zkrat na kostru + zkrat na kostru u všech vstřikovacích ventilů. Jednou tam i byla chyba sondy na válcích. Někdy tam bylo psané i zkrat na plus.
Jak jsem psal, konkrétní chyby zašlu na vyžádání.

Na radu tchána jsem zkusil připojit diagnostiku potom, co se mi tohle stalo a sledoval jsem při pokusu o startování otáčky. Říkal mi, že kdyby se mi tam ukazovaly nesmysly místo číselných hodnot, byl by asi v háji hall snímač, nicméně jsem se při těchto pokusech o start dostal s otáčkama na hodnoty cca 290 – 300 ot/min.
Už se mi dokonce dvakrát stalo za jízdy, že auto nereagovalo na sešlápnutí plynu, tj. nebylo vstřikováno palivo – trysky byly odpojeny.

Mám vyměněné svíčky + kabely + cívku (nebo jak to nazvat) + vyčištěné trysky a stále to dělá paseku.

Setkal se už někdy někdo s tímto problémem?
Čím by to ještě mohlo být? Znáte případně řešení? Mohla by být chyba v ŘJ?
A to nejdůležitější nakonec: jedná se o motor 1.4 MPi 16V, kód motoru AUA, auto Škoda Fabia Combi, r. v. 2001

V případě potřeby dodám další informace, takže se klidně ptejte.

Díky za všechny tipy
Zdraví Bziba

bziba
Příspěvky: 7
Registrován: 05.02.2014 18:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 84
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné startování

Příspěvek od bziba »

Nikoho nic nenapada? Uz mi to dela i za jizdy, normalne zdechne... :(

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Špatné startování

Příspěvek od Martin.necekal »

Přesně jak píšeš, začalo mi to dělat po zimě..
Dneska to říkám švárovi, že mi to dělá jak jeho stará oranžová stodváca a on, že ať se podívám na odvzdušnění nádrže a taky že jo, ta dírka pod víčkem byla úplně zanesená, že ani nebyla vidět!
Ještě to nemám ověřený, ale nejspíš to bude ono.. :lol:

bziba
Příspěvky: 7
Registrován: 05.02.2014 18:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 84
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné startování

Příspěvek od bziba »

Zkusím, uvidím... pak v jednom servise ještě padl návrh, že by to mohlo být palivové čerpadlo, ale dělá to nahodile, neumím si představit poruchu, která by tohle způsobila...

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Špatné startování

Příspěvek od Martin.necekal »

To je taky možný, třeba odchází uhlíky motůrku. Dám vědět, jestli to bylo ono. ;)

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Špatné startování

Příspěvek od Martin.necekal »

Zdar, tak hlásim, že mi to pak udělalo ještě jednou, ale teď už to nezlobí, tak fakt nevim..
Jinak mi na to mechanik taky řekl, že to bude čerpadlem.

Martin.necekal
Příspěvky: 34
Registrován: 25.12.2012 15:46

Re: Špatné startování

Příspěvek od Martin.necekal »

Tak se to konečně projevilo i za studena a přivolaný mechanik diagnostikoval závadu snímače otáček, po výměně už je vše ok! :)

Odpovědět

Zpět na „Motory“