Nejde udělat základní nastavení egr ventil 1.4 16v 74kw AUB

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
majkl07
Příspěvky: 1
Registrován: 05.05.2016 09:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Nejde udělat základní nastavení egr ventil 1.4 16v 74kw AUB

Příspěvek od majkl07 »

Zdravím všechny ;)

pročítal jsem všechny možné stránky týkající se EGR ventilu, fóra, rady, návody, tipy prostě všechno ale už nevím co s tím. Problém je takový, že se mi rozsvítila kontrolka zpětné vedení výfukových plynů. Škrtící klapku jsem čistil, trubku jsem prostříkal odmašťovačem a projel drátem, vyčistil trubku pod egr ventilem. Prostě vše co bylo spojené s ventilem je čisté. A koupil jsem nový EGR ventil a lambda sondu za katalyzátor. Zapojil jsem nový EGR ventil a lambdu za katalyzátor a chtěl udělat základní nastavení. Takže smazat adaptační hodnoty, vypnout zapalovaní na 30s, potom základní nastavení ve skupině 060 to proběhlo v pořádku, vypnul jsem zapalování opět na 30s a když jsem dal základní nastavení EGR ventilu skupina 074 tak ve 4 poli se objevilo ADP probíhá a ventil zacvakal, během 2-3 vteřin tam skočilo CHYBA. ( Akční členy - systém vedení - Ventil cvaká jako o život ).. Zkoušel jsem vše možné i nemožné ale za boha se mi nedaří z adaptovat ventil, vše funguje tak jak má, v readiness kodech je 7/8 polí OK jediný systém zpětného bla bla bla je napsáno CHYBÍ NEBO NEKOMPLETNÍ. Jde mi o to že bych chtěl ten ventil z adaptovat jenomže už nevím jak když to vždy skončí ať dělám co dělám nápisem ve 4 poli CHYBA.

Fabia 1.4 16v 74kw
kód motoru: AUB
výroba: 2000

Kdyby jste někdo věděl nebo tušil nebo měl nějakou radu či cokoliv budu strašně rád, tento problém řeším už možná měsíc a už vážně nevím co s tím. Jde mi hlavně o to aby mi to prošlo STK které se blíží.. Děkuji ;)

Chajda
Příspěvky: 3
Registrován: 23.03.2010 21:29

Re: Nejde udělat základní nastavení egr ventil 1.4 16v 74kw

Příspěvek od Chajda »

Oživím toto přes rok staré téma.
Mám ten samý problém co je popsán v prvním příspěvku.
Věděl by někdo co s tím ? Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Motory“