netopí-prosím o radu

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
fballa
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2012 15:43

netopí-prosím o radu

Příspěvek od fballa »

Mám O1 1,9tdi 81kW a nejde mi topení.Po startu se motor ohřeje na 80 st. a pak začne topit. Zastavím a topení se začne ochlazovat,až fouká úpně ledový vzduch. Když sešlápnu plyn tak to zase začne topit,ale jen v otáčkach.Tak jsem to řešil! Nejprve jsem vyměnil termostat,pak vodní pumpu a nakonec jsem vyměnil radiátor a i po takovém experimentování jsem topeni nerozjel. Tak jsem tam nalel nějakou sračku která by měla uvolnit vodní kámen a také ma snaha byla k ničemu.Prosím o radu jak dál. Děkuji

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od deli3 »

Je to docela záhada, ale zkus ovládání klapek topení - hlavně studeno/teplo. Na starších autech byl kdysi uzavírací ventil na přívod teplé vody do radiátoru, dnes je to klapka takže radiátor by měl být horký i v létě ikdyž je topení vypnuté. Klapka uzavře teplý vzduch z radiátoru a otevře studený. Jinak nevím.

fballa
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2012 15:43

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od fballa »

deli3 píše:Je to docela záhada, ale zkus ovládání klapek topení - hlavně studeno/teplo. Na starších autech byl kdysi uzavírací ventil na přívod teplé vody do radiátoru, dnes je to klapka takže radiátor by měl být horký i v létě ikdyž je topení vypnuté. Klapka uzavře teplý vzduch z radiátoru a otevře studený. Jinak nevím.
To jsem všechno prošel a klapa jede ják má. Na volnoběh jsem zkoušel jestli proudí voda do radiátorů a byla studena.

sinor29
Příspěvky: 5
Registrován: 06.05.2012 14:02

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od sinor29 »

no tak já jsem na tom podobně akorád jsem to zatím nějak experimentálně něměl čas řešit jelikož pořád makám už před časem jak jsem si začal ráno přítápět tak mě to na křižovatce nebo na volnoběch někdy hřálo a někdy ne jak kdy ale jak jsem se rozjel tak to hřálo vždy.........poslední 2 týdny se stáva že jedu např.90km/h na 4ku nebo i 900-3000ot. tak to hřeje jako že parádně a po par minutách je to vlažný a po zase pár minutách to zase hřeje takto se to pořád střída jak píšu za jízdy i na volnoběh provozní teplota mě nijak neklesá při -6 mám ohřáto na provozní teplotu střed budíku teploty asi cca po 8km a drží se a ubec se nehne ale topení kolísá.Někde jsem četl že může bejt v háji vodní pumpa kor když má plastovou vrtulku jako že když jsem nechával dělat rozvody tak je fakt že ta nová pumpa měla plastovu.....výměna na 180tis km teď mám 205tis km. Porádí někdo kdo se s tím setkal? Voda je v pohodě neuniká a olej taky ne.octávečku mám 4 zimu a nikdy to nedělala při -20 hřála pořad i když jsem stál........:-(díky
Octavia Combi 1,9tdi SLX 81kw 2000/6

fballa
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2012 15:43

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od fballa »

sinor29 píše:no tak já jsem na tom podobně akorád jsem to zatím nějak experimentálně něměl čas řešit jelikož pořád makám už před časem jak jsem si začal ráno přítápět tak mě to na křižovatce nebo na volnoběch někdy hřálo a někdy ne jak kdy ale jak jsem se rozjel tak to hřálo vždy.........poslední 2 týdny se stáva že jedu např.90km/h na 4ku nebo i 900-3000ot. tak to hřeje jako že parádně a po par minutách je to vlažný a po zase pár minutách to zase hřeje takto se to pořád střída jak píšu za jízdy i na volnoběh provozní teplota mě nijak neklesá při -6 mám ohřáto na provozní teplotu střed budíku teploty asi cca po 8km a drží se a ubec se nehne ale topení kolísá.Někde jsem četl že může bejt v háji vodní pumpa kor když má plastovou vrtulku jako že když jsem nechával dělat rozvody tak je fakt že ta nová pumpa měla plastovu.....výměna na 180tis km teď mám 205tis km. Porádí někdo kdo se s tím setkal? Voda je v pohodě neuniká a olej taky ne.octávečku mám 4 zimu a nikdy to nedělala při -20 hřála pořad i když jsem stál........:-(díky
Asi tady není ten správný mechanik,který má zkušenosti s timto problémem.

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od deli3 »

Toto je odpověď jednoho, který měl ty samé problémy - měnil i těsnění pod hlavou a nakonec to měl zavzdušněný.

Tak panove topi me to hura - i na volnobeh kurna ja mam teplo i z kopce.
Jenon jsem odsrouboval vejko na exp.nadobe a jizdu 10 km a topi.
Jen se bojim vejko zpatky zasroubovat.
Ma nekdo napad? Asi vicko ko? Ja jsem kupoval polske,pak jsem tam dal z fabie a tez netopilo. Asi odstranim tu gumicku tesnici a bude po ptakach

fballa
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2012 15:43

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od fballa »

deli3 píše:Toto je odpověď jednoho, který měl ty samé problémy - měnil i těsnění pod hlavou a nakonec to měl zavzdušněný.

Tak panove topi me to hura - i na volnobeh kurna ja mam teplo i z kopce.
Jenon jsem odsrouboval vejko na exp.nadobe a jizdu 10 km a topi.
Jen se bojim vejko zpatky zasroubovat.
Ma nekdo napad? Asi vicko ko? Ja jsem kupoval polske,pak jsem tam dal z fabie a tez netopilo. Asi odstranim tu gumicku tesnici a bude po ptakach
Víčkem to určitě nebude. Octávi je sama odvzušní.

Ondrej
Příspěvky: 1
Registrován: 12.12.2018 19:29
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od Ondrej »

Zdravím pánové,
vidím, že už je to pár let, co jste tady řešili tento problém a mě to potkalo teď, přesně jak je v popisu. Vzpomenete si čím to bylo?
Děkuji Ondra

fb_lukáš
Příspěvky: 1
Registrován: 30.10.2020 23:28

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od fb_lukáš »

Mám stejný problém. Poradili by jste jak jste to vyřešili ?

fb_karel1
Příspěvky: 1
Registrován: 01.11.2020 22:40

Re: netopí-prosím o radu

Příspěvek od fb_karel1 »

Ahoj měl jsem stejný problém, a byla ucpaná přepadová hadička... Po profouknuti vylétlo asi bahno ci co a byl klid. Stačí jak oddělas víčko od nádobky a voda ti musí jít s přepadu pokud nejde je to ucpaný a voda necirkuluje tak jak má. Hodně zdaru Karel

Odpovědět

Zpět na „Motory“