Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
MachiSSS
Příspěvky: 7
Registrován: 15.04.2013 12:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Příspěvek od MachiSSS »

Ahoj, mám jeden problém. Nasadil jsem dva dny zpět nové přední kotouče BREMBO Max a desky TEXTAR, výměna šla lehce. Ale po ujetí asi 25km lehké jízdy jsem po zastavení pozoroval více zahřátý pravý kotouč. Doma jsem pak tento pravý třmen celý rozdělal, znova vyčistil. Koupil jsem si o novou prachovku a nový těsnící kroužek do brzdového pístku. Ten jsem vytáhl, pročistil (byl ale v hezkém stavu), promazal brzdovou pastou od TEXTARU, nasadil nové gumičky a zase složil. Chodí lehce! Mázl jsem i ty styčné plochy na třmenu, jak chodí desky. Tam už fakt nemá co drhnout. Když dám auto na hever, tak po sešlápnutí brzdového pedálu se kolo točí malinko hůř, než levé, ale rozdíl není zas tak velký. Já bych řekl, že je to OK :-) Ale dnes zase bylo to pravé kolo teplejší. Levé bylo teplé, krásně jsem na něm nechal prst a na pravém ten prst neudržím, bo bych se spálil.... Teď už vážně nevím. Co může být špatně? Mám to nechat ještě chvíli sednout ty nové kotouče a desky? Mám na nich najeto cca 80km. Ale nerad bych si tu pravou brzdu hnedka odrovnal... Ložiska jsem nechal dělat 3 roky zpátky.

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Příspěvek od VWshop.cz »

Když to dáš na zvedák a podupeš na brzdu a potom zatočíš kolem, tak to nedrhne? V zatáčkách to taky nepřidrhává? Nevlní se kotouč?

Nemáš hranatý kuličky v ložisku nejde ti teplo od ložiska?

MachiSSS
Příspěvky: 7
Registrován: 15.04.2013 12:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Příspěvek od MachiSSS »

Když to dám na zvedák a podupu brzdu, tak se kolo točí. Sice malinko hůř, ale točí a dle mého názoru to není žádná hrůza. O trošku hůř, než to druhé, které se zahřívá podstatně míň. Jestli drhne v zatáčkách, těžko říct, nic neslyším a vůbec netuším, jak to drhnutí v zatáčkách poznat :? Kotouče by se vlnit neměl, je to funglovka. A o ložisku si nemyslím, že je vadné, i dyž člověk nikdy neví. Dělal jsem ho před třemi rokama a do teď jsem nepozoroval žádné hučení nebo nějaký jiný zvuk, který by nasvědčoval závadě v ložisku.

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Příspěvek od VWshop.cz »

Ono když máš špatný náboj, tak se ti vlní celý kotouč. Projevuje se to tím, že kotouč na části otočení drhne a na části ne.

Když jedeš a nebrzdíš, tak se to zahřeje?

MachiSSS
Příspěvky: 7
Registrován: 15.04.2013 12:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Příspěvek od MachiSSS »

Když jsem to zkoušel druhý den nebrzdit, tak se zahřál. Levý kotouč byl vlažný, ten pravý horký. Od té doby jsem to měl ještě párkrát rozdělané. Vyměnil jsem těsnění a prachovku na brzdovém pístku, namázl ho, vyměnil brzd. kapalinu, očistil všechny stykové plochy třmenu, aby destičky volně mohli chodit, taky jsem ty plošky mázl, očistil jsem vodící čepy a manžety pro vodící čepy a vše to pořádně mázl. Všude jsem použil keramickou pastu TEXTAR. Dnes po práci vyzkouším znova trasu, kde nemusím použít brzdy a dám vědět.
Pak mě ještě napadla brzdová hadička, může tam být bordel a nemusí se vracet. Nebo nečistota ve vyrovnávacím otvoru hlavního brzdového válce.

Jinak ten vadný házivý náboj poznám jak?

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Zahřívání pravého předního brzd. kotouče

Příspěvek od VWshop.cz »

Takovými hodinkami ( servis ), ale to by při brždění cukalo do volantu.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“