Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Zdravím,

Mám problém s vrzáním přední nápravy. Dokonce i vím že to vrže pryžové lůžko které obepíná tyč stabilizátoru.
tohle : http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... tavia.html

Když jsem starý vyměnil za nový ještě jsem je máznul vazelínou, ale tohle hlavně v teplým počasí vydrží přesně 14 dní a pak to vrže znova. Teď si říkám jestli jsem neudělal chybu s tím, že jsem to namazal, protože povrch toho pryžového lůžka je v místě kde obepíná tyč stabilizátoru zdrsněný a ta tyč taky, tak by to tam možná ani klouzat nemělo, ale to jsem nevyzkoušel.

Máte s tím někdo nějakou zkušenost? To vrzání je dost nepříjemný :o . Děkuju
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
Hanes
Příspěvky: 225
Registrován: 23.01.2009 21:36
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Hanes »

Já měnil taky lůžko stabíku a vrzalo, pak jsem koupil druhé (dražší) a nevrže..............
Octavia 1,9 Tdi
Tel.: 737 004 223

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Hanes píše:Já měnil taky lůžko stabíku a vrzalo, pak jsem koupil druhé (dražší) a nevrže..............
Já už teda nevím kolik to stálo, ale vím že ten vnitřek byl potáhlej nějakou jakoby zdrsněnou páskou (teflon???)- nevím přesně co to bylo. Na tom obrázku z toho odkazu tady odemě to ten vnitřek nemá takovej to vypadá na čistou gumu. Jaký si měl? Čistou gumu, nebo taky něčím potažený vevnitř. :?: :?: A mazal si to :?: :?: :?: Dík
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
Hanes
Příspěvky: 225
Registrován: 23.01.2009 21:36
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Hanes »

Čistá guma, bez mazání....................
Octavia 1,9 Tdi
Tel.: 737 004 223

jurekkk
Příspěvky: 5
Registrován: 27.04.2009 08:45
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Karviná

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od jurekkk »

Přesně tohle mito začalo dělat před třemi dny, najednou z ničeho nic, tak jsem to stříknul olejem a je zatím klid.
Octavia 1, 1.9 TDI 66kW

greench
Příspěvky: 27
Registrován: 11.10.2008 13:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od greench »

cusss dostal jsem zpravu na icq zkus to prostriknout radsi WD 40 neni tak mastne a mohlo by to prestat.

Uživatelský avatar
Hanes
Příspěvky: 225
Registrován: 23.01.2009 21:36
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Hanes »

Prostříkneš to olejem, projedeš pár kaluží a je to zpátky......................
Octavia 1,9 Tdi
Tel.: 737 004 223

juro sdi
Příspěvky: 5
Registrován: 11.04.2009 14:36

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od juro sdi »

Ja som kupil od Febi a tie maju zvnutra povlak z nejakych vlakien. Dolezite podla mna vsak je to aby samotny povrch stabilizatora v mieste silentbloku nemal koroziu na povrchu. Drsny povrch totiz silentblok v kratkom case doslova odbrusi a znehodnoti. Opisujem len vlastnu skusenost.
SDI -setri naftu a peniaze

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Děkuju vám všem za odpovědi, jen k tomu mazání, jak už tady někdo psal, tak to jsem zkoušel mazat vším možným, ale opravdu je to tak že se to vždy vodou vymyje a po mazivu ani stopy. Po poradě v jedné prodejně autodílů tady u nás na Děčínsku, jsem se rozhodl, že dám na radu prodejce, jezdím tam často a nikdy mi tam neporadili špatně, tak doufám že tomu tak bude i v tomto případě. Poradili mi že mám dát ty lůžka čistě gumový, který se dávají na novější model tzn. facelift a k tomu jsem musel koupit i ty kovový objímky, vše origo. Je na nich takovej výlisek aby se ta guma pod tou objímkou nemohla hnout, že prej si to tak předělává hodně lidí. Jen jsem se ještě nedostal k tomu abych to vyměnil, prší tady tak se mi do toho moc nechtělo a když prší, tak to nevrže :D , ale do konce tejdne se k tomu snad překecám. No jinak to vrže hlavně když je teplo nebo spíš horko. Tak až to vyměním a bude vedro tak se uvidí a dám vědět. Přikládám fotku těch nových, šipky ukazují na výlisky, jinak díky všem. ;)
Přílohy
uložení stabilizátoru.JPG
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Podvozek / tyč stabilizátoru / vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Zdravím, tak že už jsem to vyměnil před týdnem a zatím dobrý, jinak musím říct, že s těmahle novejma gumama to byl docela porod tam dostat ty šrouby, no , na jedný straně jsem tam dal ten původní ale měl sem co dělat abych ho tam dostal a na tý druhý ani zaboha, musel sem najít o kousek delší. Jinak je to tím pádem ztažený jak kráva, to u těch starších takhle nebylo. Byl jsem i na TK, tam bylo vše bez problémů, tak to snad bude v pořádku. :ugeek:
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“