Velký problém s brzdamy na Octavii I

Moderátoři: BigBang, Majk

LLada
Příspěvky: 6
Registrován: 01.01.2010 11:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Rosice u Brna

Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od LLada »

Nazdar lidičky potřeboval bych poradit ohledně předních brzd na octavii 1.9 TDI 66 KW r.v. 2003.
Při výměně koutoučů (ATE PowerDisc) a destiček (ATE) a ujetí cca 500 km se začaly třepat. Třepání jde jak do volantu tak i do pedálu. Nechal jsem zkontrolovat házivost kotoučů a byly špatný tak jsem je reklamoval a koupil jsem druhý ale jinou značku Zimermann. Po montaži kotoučů (Zimermann) a destiček (Textar) vydrzely cca 1000 km. Tak jsem je opět dal zkontrolovat a byly z lehka pokroucené. Nechal jsem je líznout a zpět namontoval. Zase vydržely pár stovek km. Mezi vyměnama koutoučů jsem vyměnil vše co jde na přední nápravě i gumy na ramenech a uložení tlumičů. Pouze samotné tlumiče zatím ne. Ty mají necelých 6 let a půjdou letos. Ale tím si myslím že to není. Jinak zajetí kotoučů bylo s rozumem a nebyly přehřátý. Auto má dnes najeto cca 180000 km. Prosím Vás o velkou pomoc. Nechci auto prodávat mam ho od nova. A jinak úplně první výměna kotoučů proběhla v pořádku až teď nastaly problémy a ne malé. Předem všem děkuji za odpověď a rady co s tím. A ještě poslední věc auto nebylo nikdy bourané.
Popřípadě pište na můj e mail: ladaxman@seznam.cz

vagner petr
Příspěvky: 22
Registrován: 01.01.2010 11:38

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od vagner petr »

bud pozdraven. mam stejny auto a tento problem jsem již take resil. jak pises, par set km a kotouce k.o. Problem je v zadnich brzdach a samostavech, urco mas vysoko rucni brzdu, to znamena, ze samostav vzadu nanestavi idealni vuli pakny a bubnu a BRZDI POUZE PREDEK a zadek minimalne, proto to krouceni prednich kotoucu,. Ja daval i chlazeny kotouce a nic platne, proste to chce hlidat vuli na zadnich brzdach a mechanicky je poupravit. Ja toto po tomto trapeni jsem to vyresil koupi jine zadni napravy s KOTOUCEMA ze silnejsi octavie a je klid a brzdi jak hrom. Treba ma nekdo jinou skusenost, ale ja jsem už min dva roky spokojen, po te výmene. Petr ... koupe napravy po go zadni 4,000 kc.

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od 1pavel »

kontroloval jsi házivost kotoučů po montáži na náboj ?
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

LLada
Příspěvky: 6
Registrován: 01.01.2010 11:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od LLada »

Čau lidi děkuji za odpovědi. Jinak Petře vzadu už mám koutouče protože jsem to čipoval a ty brzdy nic moc. Ale s čipem jezdím už 5 let a v pohodě. Ten problém mám už pár měsíců zpátky. A ohledně toho náboje tak tam jsem hazivost ještě nezjišťoval. A Pavle myslíš že by se ten náboj při normálním používání mohl pokroutit? Už si se s tím někdy setkal? Přece jenom je to kus železa a auto nebylo nikdy bourané.

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od 1pavel »

špatně jsi mě pochopil , stává se že si kotouče špatně sednou na náboj třeba kuli špíně nebo rezu , proto po montáži by jsi měl kotouč přitáhnout , a zkontrolovat házivost
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od notobi »

stáhne to pak kolo máš spoustu aut kde je kotouč volně na náboji nemá tam šroubek
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od 1pavel »

samozdřejmě že myslím šroubama na kola s vhodnejma podložkama a ne jen tím zajišťovacím šroubkem :idea:
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

LLada
Příspěvky: 6
Registrován: 01.01.2010 11:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od LLada »

1pavel píše:špatně jsi mě pochopil , stává se že si kotouče špatně sednou na náboj třeba kuli špíně nebo rezu , proto po montáži by jsi měl kotouč přitáhnout , a zkontrolovat házivost
Tak jsem kotouče nekontroloval. Ale vždy když se mění tak je všechno pečlivě očištěné a dotažené tím malým šroubkem. Já můžu vždycky maximálně vzít kotouč a odvézt ho na zkontrolování házivosti. A na autě to nezkontroluji. Ale zajimavý je to že nějakou dobu auto brzdí bez problémů. Právě co jsem slyšel tak ještě zkusit házivost náboje. Ale nevěřím tomu že se náboj při normální ježdění skřivý. A už jsem do toho vrazil dost peněz tak se mě do toho náboje moc nechce.

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od 1pavel »

náboj chce zkusit na autě demontáž znamená výměnu ložiska
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

adamekswh
Příspěvky: 9
Registrován: 09.01.2010 19:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Petřvald

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od adamekswh »

Hoj tohle sem taky řešil, koupil jsem original brembo kotouče a myslel jsem si co nemám, polský šit z aukra!!! kup si normálně originál kotouče a destičky od škodovky a uvidíš, bude to ok, muj automechanik mi tvrdil, že na oktávce nic nevydrží, at si koupím originál kotouče, a ani řezané a ani nic jiného, a měl pravdu. a originály nejsou tak drahé,s tačí chvilku hledat na netu.
WWW.SKODA-DILY.CZ
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... tavia.html

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“