Praskani v naprave pri zataceni

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Macek88
Příspěvky: 13
Registrován: 17.02.2012 14:09

Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Macek88 »

Zdravim,

Potreboval bych radu mam Octavii RS 2001 132 Kw a zhruba pred dvema dny se me objevilo nepatrne praskani pri zataceni. Kdyz tocim koly na miste, tak je klid ale kdyz napriklad stojim na krizovatce a pak odbocuji a rozjizdim se, tak slysim takove nepatrne praskani u leveho kola ale kdyz uz jedu. Praskani neni nejak moc vyrazne, kdyz trosku vic zesilym radio, tak je ani neslysim ale chci to vyresit protoze podle me se to bude stupnovat a bude to praskat cim dal vic. Kdyz to shrnu, tak mi to dela pri zataceni pri mensich rychlostech.
Pred tydnem jsem menil silenbloky na stabilizatorech ( klepalo mi u predniho kola, vymenil jsem a je klid, bohuzel ted zas neco zacalo vrzat :-( ) myslite ze by to mohlo byt nejak spojeno ted s tim vrzanim ? Nebo me jeste napadlo, ze by homo kloub ?

Predem dekuji za rady.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od BigBang »

měl by to bejt homokineťák, pokud to praská pod plynem při rejdu ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Macek88
Příspěvky: 13
Registrován: 17.02.2012 14:09

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Macek88 »

A da se to nejak presne urcit jestli je to opravdu ono ? Pripadne na kolik tak cca prijde vymena ?
Jeste me napadlo, delal jsem ted i rozvody a mechanik me rikal, ze mel sundane predni kolo je mozne ze by to taky delalo to, ze pak kolo malo utahl ? Jak rikam to praskani je fakt jen nepatrne a jen pri zataceni v jizde, nekdy kdyz je i mirna zatacka tak to nic neudela ale kdyz zpomalim a odbocuji treba z hlavni a jedu pomalu tak to vetsinou praska...

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Lifted »

Je to určitě homokineťák.. Měl jsem ten samej problém..
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

Macek88
Příspěvky: 13
Registrován: 17.02.2012 14:09

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Macek88 »

A homokinetak vnejsi nebo vnitrni ? Asi spis vnitrni ze ? A menil jsi ho na obou kolech nebo jen na jednom ? Na kolik ti to vyslo ?

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Lifted »

Hele u mě to byl pravej vnější. Ten blíž u kola. Jestli máš někde možnost hodit to na zvedák tak to zvedněte a mělo by být poznat v kterém je velká vůle ( ten by to měl být ), když chytíš kolo zprava a zleva a děláš s ním malé pohyby ( myslim že takhle to dělal, já jsem taky spíš takovej pozorovatel než mechanik :D ). Mě kámoš dával nějakej jetej co tam měl po ruce a nic za něj nechtěl :-/. Ale jestli budeš dávat novej tak bych asi rovnou udělal všechny 4 :-/

Mě to taky bude čekat až bude KO i tenhle.
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

Macek88
Příspěvky: 13
Registrován: 17.02.2012 14:09

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Macek88 »

No vymenit vsechny 4 to je docela palka :-(...skusim jeste o vikendu zvednout auto a podivat se jestli neni treba praskla manzeta nebo neco, bohuzel zvedak nemam, takze to budu muset zvednout jen na heveru...zatim jak jsem psal to neni jeste tak strasny to praskani ale vyresit to urcite chce, nejradsi bych vymenil vsechny 4 ale na to bohuzel ted nejsou finance :-(

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od BigBang »

podle mě zbytečný měnit všechny... v pytli může a většinou je jenom jeden

zkusit to je jednoduchý - kola do plnýho rejdu a pod plynem kroužit na jednu i na druhou stranu ;) já když hledal příčinu klepání, tak jsem to takhle zkoušel div jsem nejel po třech :D
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Praskani v naprave pri zataceni

Příspěvek od Lifted »

Tak jasný, jestli nejsou finance... Nejlepší je to na zvedáku... tak zjistíš v kterym je vůle největší a ten by to měl bejt... v plnym rejdu těžko zjistíš jestli je to vnitřní nebo vnější..
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“