Kontrolka žhavení bliká

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
JuraS
Příspěvky: 5
Registrován: 12.07.2010 08:20

Kontrolka žhavení bliká

Příspěvek od JuraS »

Oct.I combi 1,9 PD 4*4 rv.2003 nedávno koupené v autobazaru..auto startuje normálně ale začala při jízdě blikat kontrolka žhavení..v servisu (v sobotu dopoledne servis Auto Jarov) mi technik řekl, že to nebude problém, že to bude souviset s brzdami..víc se se mnou nezabýval, že prý má na dílně plno...usuzuji, že má asi pravdu protože mi od tě doby nejde zapnout tempomat a usuzuji, že elektronika tempomatu si myslí, že stojím na brzdě...usuzuji správně ??? jaký problém má ten technik na mysli ? brzdová světla mi svítí (snad..v tom šajnování slunce je těžké rozeznat co svítí a co ne...) ale měnil jsem spálenou žárovku zadní potkávacích světel a nesvítí mi osvětlení zavazadlového prostoru kvůli rozbitému světlu v kufru..někde na fóru jsem četl něco o chybném relátku č. 109...našel jsem tohle relátko, ale nechce se mi bez znalosti měnit cokoliv...nechci pejskokočičkovský dort....

díky za radu...

doplním další poznatek...využil jsem stínu a vyzkoušel co vzadu svítí a co ne...je zajímavé, že s pootočeným klíčkem a zapnutím potkávacích světel (se zařazenou zpátečkou) se rozsvítí i brzdové světlo nade dveřmi...někde je něco špatně...

doplním ještě dotaz...pozná vag-com co je za problém ??? mám nějakou verzi testovací a na aukru jsou k ní levně kabely...než dávat auto na test do servisu, čekat na to 14 dní a vypláznout litr to si to udělám sám...jestli to k něčemu bude...
Octavia I, rv. 2003, 1,9 PD combi 4x4 s hafem doplňků (od předchozího majitele)..pracant..můj "Pepe"

JuraS
Příspěvky: 5
Registrován: 12.07.2010 08:20

Re: Kontrolka žhavení bliká

Příspěvek od JuraS »

Vyřešeno....závada byla způsobena starou zkorodovanou žárovkou v osvětlení zadní svítilny.
Octavia I, rv. 2003, 1,9 PD combi 4x4 s hafem doplňků (od předchozího majitele)..pracant..můj "Pepe"

ales
Příspěvky: 6
Registrován: 08.08.2010 20:08

Re: Kontrolka žhavení bliká

Příspěvek od ales »

Cau mě se to taky stalo že mi začala blikat kontrolka žhaveni a ve škodovce mi jeden mechanyk poradil že mi nejdou brzdová světla a taky měl pravdu tak jsem koupil brzdový spinač a pohoda.škoda octavia 19tdi 81kw. :D

Zamčeno

Zpět na „Interiér + eletro“