Svítí mi kontrolka závady řídící jednotky motoru

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
dzanna
Příspěvky: 2
Registrován: 19.09.2010 09:28

Svítí mi kontrolka závady řídící jednotky motoru

Příspěvek od dzanna »

Zdravím, potřebovala bych poradit, mám Škoda Octavia 1,6, r.v.2002, stalo se mi, že se mi rozsvítila kontrolka ASR a nezhasínala. Po vymazání poruchy se kontrolka po dvou dnech rozsvítila znovu a rozsvítila se i kontrolka závady řídící jednotky motoru. Zhruba po ujetí 70 km a po znovu nastartování obě kontrolky zhasly. Nevíte, čím by to mohlo být? Je to závažná porucha? Nebo s tím mohu jezdit? Díky.


Tak se mi dnes zase rozsvítila kontrolka ASR.Po ujetí 10km.Nevíte,mohlo by tam být nějaké vadné čidlo?Začalo mi to dělat až při těhlech mrazech.Díky za případné odpovědi.

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Svítí mi kontrolka závady řídící jednotky motoru

Příspěvek od milhausek »

diagnostika
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Uživatelský avatar
jajinRS
Příspěvky: 43
Registrován: 31.12.2011 00:51
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: u Opavy

Re: Svítí mi kontrolka závady řídící jednotky motoru

Příspěvek od jajinRS »

Jak pise nademnou, nejlepsi je to dat na diagnostiku. Pokud Ti ty kontrolky zhasinaji, tak to nebude nic vazneho. To ale neznamena, ze oprava muze byt az 10tis klidne. Ja resil neco podobhneho na Rsku, byl to senzor pricenho zrychleni, kdy se rozinala tato kontrolka ASR.
Skoda Octavia VRS Stage 1 - 156kw Downpipe + decat, tlumice off + koncovy tlumic layting
EX Skoda Octavia TOY hodne tuninku hodne srandy

dzanna
Příspěvky: 2
Registrován: 19.09.2010 09:28

Re: Svítí mi kontrolka závady řídící jednotky motoru

Příspěvek od dzanna »

Moc díky za odpovědi oběma. Naštěstí to asi opravdu bylo způsobené velkými mrazy. Jak se oteplilo, kontrolky zase fungují, jak mají. Díky! :-)

Uživatelský avatar
IndividualRS
Příspěvky: 64
Registrován: 12.01.2010 18:39

Re: Svítí mi kontrolka závady řídící jednotky motoru

Příspěvek od IndividualRS »

Jestli Tě dobře chápu, tak se ti při jízdě vypnul protiprokluz a přes spínač nešlo zapnout, ale dělalo to jen někdy a hlavně v zimě. Na 99% ti začíná blbnout spínač brzdových světel. Je to taková sranda za 300,- Kč. Doporučuji vyměnit okamžitě, protože v ten moment ti nejdou brzdovky a je to o hubu. Diag většinou nic nevypíše, a když tak jen nahodilou závadu. Je to zkušenost už asi z deseti aut, vyměň to a bude vše cajk :-)
Škoda Octavia RS, 2002, 154kW, 100% stav, full original výbava...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“