Nefunguje centrál

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Jean
Příspěvky: 3
Registrován: 18.03.2012 20:44

Nefunguje centrál

Příspěvek od Jean »

Zdravím všechny,
nefunguje mi na OI 1,9TDI 1999 81kW centrál na žádných dveřích, ani dálkově, ani tlačítkem u řidiče. Nefunguje ani stahování okna na zadních levých dveřích, ani tlačítkem na dveřích, ani od řidiče. Ozývá se jen zámek 5 dveří.
Začalo to tak, že nefungoval centrál a stahování okna jen na levých zadních dveřích. Dveře vůbec nešly otevřít ani zevnitř. Bylo to asi drátem, protože když jsem pohýbal se svazkem který jde ze sloupku do dveří, v tom ohybu u konektoru, začalo vše fungovat. Byl jsem rád, že jsem dveře konečně otevřel, tak jsem to rozebral a našel jsem porušenou izolaci u 2 nejsilnějších drátů, zaizoloval jsem to, připojil a od té doby nejede centrál nikde, ani to okno. Napadá mě, že se mohly ty dráty při demontáži zkratovat a něco zničit. Pojistka od centrálu (č. 6) je v pořádku.
Kde může být chyba?
Díky.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od BigBang »

přeražený nebo uhnilý dráty??? jednou se mi stalo (bylo to teda na vozejku), že myši překousaly celej kabel, což jsem netušil. když jsem to píchnul v autě do zásuvky a zkoušel jak ty světla jdou, všechno až na mlhovku (tu nemám připojenou na autě) běhalo jen se zdálo, že to má někde špatnou kostru. pak jsem náhodou zatáhnul za ten kabel a vytáhnul jsem jenoom cca půl metru a zbytek totálně přehryzanej - vůbec to nemělo kontakt, ale přesto so fungovalo! takže je možný, že jak jsi to zaizoloval, tak to chytlo kontakt, ale za chvíli se to jízdou setřepalo a ztratilo kontakt ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Jean
Příspěvky: 3
Registrován: 18.03.2012 20:44

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od Jean »

No jo, ale jakto, že když jsem se rýpal jen v levých zadních dveřích, které nefungovaly, tak pak přestal fungovat centrál na všech dveřích?

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od milhausek »

těch pojistek je tam víc.
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Jean
Příspěvky: 3
Registrován: 18.03.2012 20:44

Re: Nefunguje centrál

Příspěvek od Jean »

Tak už jsem našel chybu. Jednak byl poškozený kábel do LZ dveří, proto nefungovalo stahování okýnka.
Dále se asi zkratovaly při opravě další kábly, které měly poškozenou izolaci a přepálili pojistku č. 36 od centrálu, tu jsem vyměnil a centrál již jede.
Nenapadlo mě, že tam jsou 2 pojistky od centrálu.
Takže už to je OK a díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“