Octáva 1 koupě - rady

Moderátoři: BigBang, Majk

vospunt
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2012 20:11

Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od vospunt »

čau kluci,

jsem tu nový protože přemýšlím o koupi octávky 1, ale nevím kam se mám dívat .... jako jsem student a proto mám omezenej rozpočet, proto budu muset hledat levný auta a proto se chci zeptat co u octávek odchází nebo co rezne atd ...

prostě na co si mám dát pozor co zkontrolovat a tak

Ještě chci se zeptat co říkáte na 1.8T 110kw jestli to nerve ramena,poloosy nebo tak ... jaká motorizace je optimální ... asi 1.9TDi ale ty jsou dražší

budu rád za jakoukoli radu
Díky

vospunt
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2012 20:11

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od vospunt »

nikdo mi nic neporadí ? na vw klubu jsou teda komunikativnější

Uživatelský avatar
Majk
Příspěvky: 263
Registrován: 16.10.2008 09:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od Majk »

Ahoj, asi nejdřív by sis měl ujasnit kolik km ročně najezdíš a podle toho zvolit motorizaci (asi od 25000km/rok se vyplatí nafta). Ale jsou i lidi kteří jsou naprostí odpůrci nafty nebo benzínu a nehledí na to kolik ujedou. Jinak každé auto má nějakou mouchu a vybírat bys ho měl s někým kdo se v autech vyzná. Úplně první Octavie měli problém s rezavěním na zadním víku kufru a kolem nádrže. Ale pokud budeš hledat nad rok 2000 tak už by to snad mělo být dobrý.
Nyní: Octavia II 1,9 TDI
Ex: Octavia 1,6i 75 kW

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od Lifted »

Omezenej rozpočet a chceš lítat 1,8téčkem jo? Tak to asi tak finančně omezenej bejt nemůžeš. Já jezdím 81kw Tdičkem už tři roky 85% jen město a zatím se mi vysral jen termostat ( otázka asi 200,-) a čistil jsem jednou turbo, jelikož jsem to ze začátku hodně lochtal tak zatuhla regulace. 1,8T je prý jeden z nejvydařenejších benzínovejch motorů co se dělal, psali to na VW clubu tak to snad tak bude. Ale jde o spotřebu, nebudem si tady lhát, ale s naftou 66 nebo 81kw budeš jezdit za polovinu, ať při lochtačce tak při hustokrutý jízdě, než v 1,8T.

U TDI, když to daný auto pudeš projet. Tak se hlavně zaměřit jestli hulí z vejfuku bíle nebo modře tak hned ruce pryč, pokud si zahulí černě tak to je v pohodě, nesmí to teda hulit jako darebný kamna, to je pak jasnej CHIP, a chipnutý auto bych nebral, nevíš jak se k tomu předchozí majitel nebo i ten před nim choval a hlavně jakej Jarda mu ten CHIP dělal.Hned až se to zahřeje tak bych to taky vzal někam prolítnout do táhlýho kopce a rozjel to za 4 nebo za 3 plnej kotel a uvídíš jestli padne do nouze nebo ne. U O toho moc nerezne. No co poradit jinak asi jako u každýho jinýho auta koukat jestli to nejede šejdrem, jestli seděj karosářský díly, jestli jde řadit normálně, jeslti spojka zabírá jak má, jestli neni motor nějak mega od oleje zaprasenej atd. atd. atd.. Jinak s Óčkem neprohloupíš, je na to všechno za pakatel.
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

vospunt
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2012 20:11

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od vospunt »

tka mám tedka VW G3 1.8 55kw 1997 jede to líně a žere ... chci octávu vyhlídl jsem si

1997 1.8 92kw sice 200 najeto ale airbagy abs alu klima a koule tu požaduju:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda ... oFrom=list
tohle je on

G3 rezne jak plechovka na dešti tak chci něco s lepší kastlí a tahle motorizace se mi zdá dobrá ...
¨
na 1.8T jsem slyšel že je to moc silný na slabý díly ramen a že se kroutí když tomu člověk dává ....

jinak jezdím tak těch 20t ročně rád bych TDi ale ... jsou to ty peníze na pořízení který nemám tak volím 1.8 92kw nebo pokud někdo o něčem ví do max 40k tak můžete dát vědět ;)

Uživatelský avatar
Majk
Příspěvky: 263
Registrován: 16.10.2008 09:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od Majk »

Bacha ještě na emisní normu EURO II. Zjisti si jestli už je zaplacená. Jsou to 3000,-
Nyní: Octavia II 1,9 TDI
Ex: Octavia 1,6i 75 kW

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od Lifted »

Tak tou 1,8 bys to zazdil uplně to už teda radši 1,9 tdi 66 kw... tohle jede uplný hovno a žere to jak ta 1,8t.. Kdyby si řekl dřív, že máš jenom 40k. To si radši kup SDI a máš vystaráno.
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

vospunt
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2012 20:11

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od vospunt »

nepotřebuju lítat jak dábel stačí se mi dostat odtud tam a někoho předjet :D ne víš jak ... občas je potřeba někoho předjet ale nepotřebuju bejt nejrychlejší potřebuju aby mi to nereznulo pod nohama abych neměl pohon alá flinstone a taky aby to nežralo jako dábel ... a pokud 1.8 92kw nejede tak co potom má 1.8 55kw ...

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od BigBang »

tak ona pojede, ale se spotřebou jako tank... taky nevim kdo ti co napovídal o 1.8T, protože co by pak dělaly třeba Golfy 4 s V6 2.8 nebo R32, který jsou s octou podvozkově shodný??? ;) ale do 40t pochybuju, že seženeš kloudnou 1.8T nebo TDI... a když bys trval na octě, tak radši než 1.8 non turbo 1.6 74kW ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

vospunt
Příspěvky: 6
Registrován: 06.05.2012 20:11

Re: Octáva 1 koupě - rady

Příspěvek od vospunt »

proč 1.6 74 a ne 1.8 92 ? jakej v tom vidíš rozdíl a jaká tam je ta spotřeba .. na 8-9l se snad nedostanu a i kdyby tak bych měl 2x větší výkon než mám tedka a tedka jezdím za tyhle prachy ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“