Zhoršený příjem rádia vlivem dveří???

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
OK2ZDL
Příspěvky: 1
Registrován: 22.05.2013 16:37
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Zhoršený příjem rádia vlivem dveří???

Příspěvek od OK2ZDL »

Zdravím, mám Fabii II rok 2009 už delší dobu řeším problém, že mi blbě hraje rádio, šumí a praská, jako by byl slabý příjem či špatná anténa. (CD hraje OK, jedná se jen o příjem rádia) Mimo to při otevření dveří řidiče přestane hrát reprák. Postupně jsem vyměnil už vše - rádio, napájecí "váleček" pro zesilovač, koaxiální kabel i celou komplet anténu. Problém přetrvává. Až jednou náhodou jsem zjistil, že rádio začne hrát dobře, když otevřu dveře řidiče. Stokrát jsem si ověřil, že to není náhoda a skutečně to na to má vliv. Natočil jsem si to na video a nechal jsem si tedy prověřit kabelový svazek s podezřením na zlomené kabely, které mohou mít poškozenou izolaci a tím se někde něčeho dotýkat a to by mohlo způsobovat praskot a šum v rádiu. Tím, že se dveře otevřou, se změní poloha kabelu a přestane to dělat. Kabely však byly shledány jako dobré, pouze prý byly velké vůle a špatné kontakty v konektoru (svorkovnici) Po opravě ale stále problém s rádiem přetrvává. Několikrát jsem prověřil a proměřil dobrý kontakt paty antény na karoserii, proměřoval napájení 12V na zesilovač v anténě, ale prostě na to nemohu přijít já ani v servisech, kde jsem to měl. Jde to vyřešit nějakým odrušením? Nebo napadá někoho něco? Děkuju.

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: Zhoršený příjem rádia vlivem dveří???

Příspěvek od VWshop.cz »

Sundej ISO konektor za rádiem a proměř odpory jednotlivých kabelů k repráku. Nekonečno je přerušený kabel. Podle toho najdeš viníka. Pak jestli se neopraví přijdem tak bych řešil dál.

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Zhoršený příjem rádia vlivem dveří???

Příspěvek od Rouballik »

Ve dveřích jsou jenom kabely nic jiného, takže to je od svazku nebo repráku.
Proměř a uvidíš. Jestli se to někde dotýká kastle tak to samozřejmě může i zhoršovat příjem.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“