Pomoc s výběrem auta škoda fabie

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Dejdis
Příspěvky: 1
Registrován: 27.02.2018 17:54
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Pomoc s výběrem auta škoda fabie

Příspěvek od Dejdis »

Ahoj, obracím se na vás s prosbou o pomoc, chtěli by jsme s manželkou koupit ojetou Fabii, ale nevím jakou motorizaci mám shánět. Chceme každopádně benzín, karoserie kombik, od roku 2012, rozpočet máme 180.000,-Kč. Co jsem se díval po bazarech, tak je k mání převážně 1.2 TSI, můj mechanik mi ale říkal, že to jsou problémový motory (údajně, že napínák nedopne řádně rozvodový řemen a ten přeskočí) a doporučil mi motor 1.4 16V, což skoro vůbec nelze v bazarech sehnat, prosím autům moc nerozumím, mohly by jste mi poradit jestli je to TSI opravdu tak problémové a jestli třeba již od nějakého roku nebyla tato chyba vyřešena ? Auto budu mít převážně do práce cca 7km, roční nájezd cca 3000km + nějaký ten výlet s rodinou po Čechách. Díky moc David

Více na: xxx

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem auta škoda fabie

Příspěvek od BigBang »

Nechci prudit, ale hned v prním příspěvku link na „konkurenční“ web silně zavání reklamou...

Kup si 1.4 ;) Moc jich není, ale je to ještě „stará kovadlina“. Vzhledem k tvému předpokládanému ročnímu nájezdu bude 1.4 s nepřímým vstřikem mnohem vhodnějším motorem.

Problém s napínáky 1.2TSI je zapříčiněn špatnými rozvodovými řetězy. Ty se vytahají a až následkem toho nedokáže napínák včas dopnout a přeskočí. Rozvody měly v těchto motorech několik iterací a předpokládám, že až ty poslední byly méně problémové, nicméně netuším, v kterých letech ty změny probíhaly.
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Pomoc s výběrem auta škoda fabie

Příspěvek od MATTESS »

Jestli tam byl odkaz na -club, tak to záměrná reklama nebude. Ten člověk se tam registroval včera.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s výběrem auta škoda fabie

Příspěvek od BigBang »

To už je jedno, už jsem to smazal ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Pomoc s výběrem auta škoda fabie

Příspěvek od Rouballik »

K tomu 1,2 TSI. První generace TSI mají řetěz asi 8 modelů řetězu a napínáku.
Týká se to 63kW a 77kW verzí. Problémové jsou, ale jde to jednoduše zjistit. V bazaru nebo při koupi dejte jedničku a auto natlačte dozadu až se zasekne. Nastartujte a takhle to udělejte i dopředu.

Napínák ten řetěz vyvěsí a on zachrastí je-li to načatý. Pokud to načatý není tak to vydrží a vždycky to takhle lze zkontrolovat.

66kW a 81kW jsou motory s řemenem. Byly na svoláčce kvůli vystavováku vačky. Všechna auta ho mají hotový. Není tam žádný problém.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“