Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
H-Honza
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2014 19:58
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od H-Honza »

Mám supa II 2,0TDI 103kw CFFB, aktuálně najeto 160t km.
Po celou dobu tankujeme pouze u značkových čerpacích stanic, sem tam preventivně použiju nějaká aditiva. Servisované, o auto se starám.

Nevím kde hledat chybu, auto jezdilo do poslední chvíle absolutně bez problémů, startovalo, všechno OK. Ve středu jsem potřeboval na otočku do Prahy, a cestou natankoval v Mnich. Hradišti u KM prona. Odjel jsem cestu Praha, a druhý den ráno se objevil problém, nevím zda souvisí se špatnou naftou, nebo s poklesem venkovních teplot pod 5 stupňů - ráno se objevila závada, spočívající v cukání a poškubávání motoru, auto naskočí bez problému, na první otočení, běží pravidelně, nekouří.
Když se se studeným motorem rozjedu, v rozmezi do 1500ot min táhne normálně, 1500-2500 začne poškubávat a cukat, projev bych přirovnal k chodu na 3 válce. Není možné ho vytočit na víc než 2500ot. Po ujetí pár set metrů problém zmizí a auto jede normálně. V průběhu dne se ani u studeného motoru tato závada neobjeví, auto opět musí stát přes noc, aby se ráno tahle závada při prvním vyjetí objevila.

Zkusím dneska diagnostiku, uvidíme jak na tom budou ty hodnoty vstřikovačů. :kol-32:

Aktualně, na diagnostice Delphi i Texa se vstřiky jeví OK...
Čekáme na ráno, a zkusíme zdiagnostikovat závadu v průběhu jejího výskytu, už 3tí den za sebou tam ta závada je s naprosto shodným průběhěm...
Chci také zkusit vyjet nádrž, vyměním palivový filtr, zoufalý pokus.
Nějaké další nápady?

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od BigBang »

Jestli se to objevilo po natankování + chladný ráno, tak bych se nedivil tý špatný naftě. Pravidelně to dořeďuj něčím normálním a mělo by to zmizet. Výměnou filtru po vyjetí/dostatečnym naředění určitě nic nezkazíš ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

PetikMB
Příspěvky: 2
Registrován: 14.04.2017 03:13
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od PetikMB »

Ahoj. Řeším teď úplně ten samý problém se stejným typem motoru i cca km souhlasí. Co jsi s tím tedy měl a co pomohlo vyřešit ten trabl? Díky

H-Honza
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2014 19:58
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od H-Honza »

Ahoj, no v jednom autorizaku v Lipe mi to odhadli na vstriky, a chteli menit vstriky. Me se to nezdalo, tak jsem to odvezl jinam, do Audi Liberec. Tam to chvili zkoumali, a tim ze se to nedalo vyvolat, ale dalo se to zjistit jen rano u studeneho motoru zacli hledat i jinde. Taknejak jsme prisli na to, ze nez se to z niceho nic objevilo, tankoval jsem u KM prona v Mnichove Hradisti. Vypustili nadrz, proplachli palivovy system, vymenili filtr, natankovali novou naftu a od te doby byl klid. Bylo to v nafte. Videl jsem tu vycerpanou naftu, mela divnou barvu, a kdyz zustala v nadobe, u dna se separovalo neco. Tim byla zahada vyresena. Proste pres noc se z te nafty usadil u sna nejaky bordel. Rano jsem nastartoval a auto si ho nasalo, proto vzdy jen rano byl ten problem. Cestou se to v nadrzi promichalo, a auto uz pak cely den jezdilo normalne. Tim jsem se zarekl ze uz v zivote ne km prona, protoze jsem si to dal do souvislosti s tim, kdy nam dve firemni dodavky v jednom mesici mely problem s kontrolkou vody v palivovem filtru, a obe tankovaly u km prona.

PetikMB
Příspěvky: 2
Registrován: 14.04.2017 03:13
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od PetikMB »

Moc díky. Beru naftu od kamioňáka a je pravda že původ je "nejistý". Kašlat na to. Budu jezdit na Benzinu nebo OMV. Mám dnes auto v servisu a budou měnit i palivový filtr. V nádrži ale ještě půlka. Vyjezdím to a po několika nádržích vyměním filtr znovu. Moc díky.

H-Honza
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2014 19:58
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od H-Honza »

PetikMB píše:Moc díky. Beru naftu od kamioňáka a je pravda že původ je "nejistý". Kašlat na to. Budu jezdit na Benzinu nebo OMV. Mám dnes auto v servisu a budou měnit i palivový filtr. V nádrži ale ještě půlka. Vyjezdím to a po několika nádržích vyměním filtr znovu. Moc díky.
Zkus, plus bych tomu ted na sve tri nadrze dopral nejaka kvalitni aditiva. Ja po tehle zkusenost pouzival i preventivne.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Superb II 2,0 CR 103kw studený motor nepravidelný chod

Příspěvek od BigBang »

ono stačí, že ta nafta je už stará a díky biosrágoře se v ní začnou dělat kaly...
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“