Fabia RS - vibrovani volantu v tahu a lupani od napravy

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
orgasmic
Příspěvky: 2
Registrován: 06.03.2009 08:31

Fabia RS - vibrovani volantu v tahu a lupani od napravy

Příspěvek od orgasmic »

Ahoj lidi,

Mam problem s autem, uz jsem z toho zoufaly. Mam Fabii RS 2005 najeto cca 94tis km.

1. problem je s napravou. Kdyz zacnu zrychlovat, tak od nejakych 100km/h az do 140km/h mi zacne vibrovat volant. Nejvice jsou ty vibrace citit na 6. prevodovy stupen a pak od 140km/h uz skoro nevibruje. Kamarad rikal, ze s nejvetsi pravdepodobnosti to bude kloub pod prevodovkou, tak bych rad slysel vase nazory. Uz jsem na to najel nekolik km a ted mi prijde, ze se volant trosku chveje i pri zpomalovani...jedu cca 100km/h a dam nohu z plynu, tak to trosku vibruje.


2. problem mam pri zataceni. Kdyz jedu do prudsi zatacky a otocim vice volant do leva, tak to od napravy lupne. Kdyz jedu doprava, tak se to moc nestava. Nebo kdyz couvam do prava, tak to lupne. Ale pri toceni volantem na miste nebo pri velmi pomale jizde to nedela.


Dekuji za vase postrehy.

mike.111
Příspěvky: 16
Registrován: 25.03.2009 23:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia RS - vibrovani volantu v tahu a lupani od napravy

Příspěvek od mike.111 »

1) takže kamarád má pravdu dělají to většinou klouby na poloose
2)to dělá ten kloub-loupaní
a ještě bych si nechal zkontrolovat ložiska na tý straně kde to dělá ten rachot,mam fabii tdi a vyměnili ložisko a přestalo to dělat při 100km/h rachot a bylo mi řečeno ,že mám na tý straně ještě načatý kloub a jeto slyšet když dám plnej rejt a třeba rychle se rozjedu tak si to lupne

JasteR
Příspěvky: 429
Registrován: 21.11.2008 22:09
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia RS - vibrovani volantu v tahu a lupani od napravy

Příspěvek od JasteR »

Hod auto na zvedak a uvidis sam, vetsinou to jsou vymlaceny klouby, pak treba i lozisko nebo silentblocky.. ses si jistej ze mas opravdu jen 95TKm ? Takovy problemy maj Fabie od 150Tkm a vic..
.:: OctaviaRS TDI - 210HP ::. NA PRODEJ !!!
.:: Leon Cupra4 TDI - 182HP ::.

Zamčeno

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“