Skoda Superb 2010 geometria kolies / pneu

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
kubko99
Příspěvky: 1
Registrován: 29.05.2011 10:41

Skoda Superb 2010 geometria kolies / pneu

Příspěvek od kubko99 »

ahoj,
rad by som poziadal o radu. Mam Skoda Superb r.v. 2010 naj. cca 25000 km.
Od urciteho casu auto taha doprava. Evidentne je to najmô na dlhych rovnych cestach. Volant som nuteny dotahovat v lavo a tym je aj stredova priecka vychylena vlavo. Myslel som si ze je to dane zimnymi pneumatikami. Tie som vymenil za letne (samostatne na Al diskoch) no moj problem pretrvava. Navstivil som oficialny servis Skoda kde mi vykonali geometriu vsetkych kolies. Na pravom prednom kolese bola zbiehavost 0°15" a na lavom 0°6". Kolesa v servise zrovnali a rozdiel je teraz 0°6" vs. 0°5" . S radostou som odisiel ze problem je vyrieseny. Tato vsak netrvala dlho ked som po par kilometroch zistil ze auto stale taha vpravo a volant musim dotahovat do lava aj s natocenou stredovou prieckou. Do servisu som sa vratil na druhy den kde vykonali geometriu opat s vysledkom rovnakym ako v prvom pripade. Odporucili mi zamenit pneumatiky (lave za prave, predne za zadne,...) OK, vykonal som. Bohuzial ani po tychto vymenach sa nic nezmenilo a auto stale taha vpravo a volant musim dotahovat dolava. Pneumatiky maju najazdelen cca 3000 km a volnym okom sa nezdaju byt nerovnomerne zjazdene.

Otazka: ma niekto podobnu skusenost, resp. vedel by niekto poradit ako dalej postupovat s cielom vyriesit problem ???

Za akykolvek dotaz /radu budem povdacny. Palo

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Skoda Superb 2010 geometria kolies / pneu

Příspěvek od libero1071 »

nerovnomerne ojazdené ako??...z vnútornej alebo vonkajšej strany ??...odklony,záklony sú v poriadku??..máš protokol z geometrie??..
hoď ho sem a pozrieme :shock:

Zamčeno

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“