Jak naložit s rezervní pneu po 4 letech?

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Jak naložit s rezervní pneu po 4 letech?

Příspěvek od KarelV »

Životnost pneumatik je myslím tak cca 4 roky... Normálně je za tu dobu ojezdíte a kupujete nové. - Jak ale naložit s tou JEDNOU rezervní pneumatikou, kterou jste ty 4 roky vozili v kufru a je tím pádem téměř jako nová ??? - Je sice nejetá, ale zestárnula, tak už přece asi nemá ty vlastnosti, co by měla mít... tu adhezi a pružnost... :(
Máte nějaký tip, co s takovou pneumatikou? - Jsou lidi, kteří by ji koupili? - Musíte mít přece aspoň dvě?! - Má smysl na takových pneu jezdit? - Jsou či nejsou to nebezpečné? - A případně jak dlouho je lze bezpečně jezdit? :cry:

admin1987
Příspěvky: 22
Registrován: 03.08.2010 10:00

Re: Jak naložit s rezervní pneu po 4 letech?

Příspěvek od admin1987 »

Já osobně jezdím v zimě na nových gumách. V létě sjíždím 10 let starý zimáky Barum. Přece je nevyhodim - na to léto mi stačí. Drží dobře i na vodě, takže si stěžovat nemůžu.
Určitě by nevyhazoval, kdo bude mít zájem druhou do páru si vždycky najde.

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak naložit s rezervní pneu po 4 letech?

Příspěvek od Fleer »

A proč řešíš rezervu? Jak často a jak dlouho na ní jezdíš? Já osobně rezervu používám pouze po dobu nezbytně nutnou, než bude poškozená pneu opravena nebo vyměněna. Takže logicky bych nějak stáří rezervy fakt neřešil.
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

Uživatelský avatar
MDG
Příspěvky: 233
Registrován: 05.12.2011 15:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Jak naložit s rezervní pneu po 4 letech?

Příspěvek od MDG »

vlastnosti se prakticky nezmění, guma trochu stvrdne a víc se ojíždí, pokud ale s rezervou nejedeš pilu a nelítáš bokem, tak to neřeš :D Já používám takovou tu uzoučkou originální s kterou mi auto vyjelo před dvanácti lety z fabriky. Teď zrovna sem na ní najel 150km když sem o víkendovým vejletu píchnul.
Zakázková výroba dílů pro offroad - pevnostní nárazníky, houpačky, zahrádky, nosiče, chrániče a jiné zámečnické práce
http://www.facebook.com/pages/SJ-Tuning/203343166417979
nebo na telefonu 777306020

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“