Kouř od motoru

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
hajek.marek
Příspěvky: 2
Registrován: 23.03.2016 13:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Kouř od motoru

Příspěvek od hajek.marek »

Ahoj, mám motor 1.9tdi 77kw bls chip 99 kw najeto cca 262000. Poslední dobou mám dost problémy s motorem. Od servisní prohlídky ve 260000 nejde pořádně nastartovat. Dle Škoda servisu žádná zjistitelná závada a mám jezdit dál než se problém plně projeví. Jelikož auto potřebuji jezdil jsem dál ( když jsem nastartoval). Jednou se mi stalo, že když jsem zastavil a nechal auto běžet na volnoběh cca po 3 min. byl pod autem kouř a v kabině smrad. S autem jsem byl u kamaráda v servise a ten našel chybu na třetím válci, ale až po vícečetném připojení na diagnostiku a ukázalo mu to chybu jen jednou . Preventivně jsem si, ale domluvil kontrolu vstříků. Teď cca 2 dny zpět jsem potřeboval auto (kontrola vstřiků ještě neprovedena) cca jen na 14 km a stalo se mi to zase, ale bylo to cítit jen venku a bez viditelného kouře. Ten smrad bych přirovnal něco mezi pálením plastu a ochranou podvozku, ale jelikož je na válci ta chyba mám tak trochu strach aby nebyl propálený píst a nedělal tam někde paseku ještě olej. Nevm proč, ale stoupla mi spotřeba cca o 2l a v kabině byl slyšet divný zvuk. Něco jako když točí turbo jen hodně tlumené a jen při volnoběhu. když přidám plyn zvuk zmizí. A Jelikož servisy si neví rady nebo dávají ruce pryč už nevím kde hledat. Nemáte někdo radu nebo podobnou zkušenost? díky za odpověď

Odpovědět

Zpět na „Motory“